10 кроків як швидко помити велосипед

https://bike-rampage.ru/wp-content/uploads/ClFJOWTUgAMlUgE.jpg

Рушійні частини велосипеда піддаються згубному впливу з боку бруду, пилу і піску. Невмілий догляд за велосипедом призводить до частих поломок і в один прекрасний момент може зіграти з вами злий жарт.

Коли і навіщо починати очищення?

10 кроків як швидко помити велосипед

Час очищення трансмісії визначається за такими ознаками:

 • шуми і скрипи при русі;
 • затримки при перемиканні швидкостей;
 • утруднення при роботі падло;
 • клацання каретки.

Крім втрати зовнішнього вигляду, покритий забрудненнями велосипед наражається на небезпеку:

 • розтягування ланцюга;
 • стирання зубців;
 • появи різних задирок,
 • подряпин зірочок;
 • знос каретки;
 • ерозія металевих деталей;
 • небезпека незапланованого гальмування.

Покрокове керівництво

10 кроків як швидко помити велосипед

Правильний догляд за динамічними поверхнями продовжує термін служби зірочок і ланцюга. Швидко почистити всі необхідні деталі не потрібно спеціальних навичок або пристосувань:

1. Встановити велосипед у вертикальне положення.

Для цього підійдуть:

 • камені;
 • дерево;
 • підніжка велосипеда;
 • опора бігборда.

2. Промити всі поверхні струменем або проточною водою.

Найзручніше це зробити:

 • струменем зі шланга;
 • за допомогою відра і гуртки;
 • проточна вода з душу.

3. Наступним етапом необхідно очистити всі вузли «трансмісії». Правильно прибрати забруднення з ланцюга можна тільки після знежирення розчином WD4. Найзручніше брати цей засіб у вигляді спрея.

4. У разі сильного забруднення ланцюга необхідно прибрати всі сторонні речовини мильним розчином. Багато досвідчених велосипедисти рекомендують для цих цілей використовувати жорстку щітку. З її допомогою можна без труднощів прибрати в’язкі субстанції і налиплі великі фракції.

5. За допомогою мильного розчину і ганчірки промити раму, кермо і крила. Процедуру повторювати до повного очищення.

6. Необхідно ретельно очистити поверхню шин. Для цих цілей знадобиться ємність з водою. Колесо опускається в таз або відро, прокручується до повного очищення поверхні.

7. Весь велосипед обмити проточною водою.

8. Досуха протерти всі частини конструкції. Рекомендується використовувати різні рушники для деталей з додатковим покриттям мастилом і поверхонь типу рама.

9. Металеві частини рами можна додатково відполірувати спеціальними складами

 • автомобільна мастика;
 • поліроль.

10. Змастити ланцюг вело-мастилом.

Корисні поради

10 кроків як швидко помити велосипед

Якщо велосипед відносно чистий, можна обмежитися простим протиранням рушником з мильною водою. Такий підхід хороший для польових умов, вигідний в умовах нестачі вільного часу.

Видалити мастило з велосипедних ланок можна використовуючи:

 • пензлик і розчинник;
 • рідке мило;
 • спрей на гасової основі.

Щоб після промивання рівномірно нанести мастило необхідно робити це вчасно обертання коліс. Тюбик з мастилом при цьому необхідно тримати під нахилом, надлишки забираються дрантям. Якщо у вас немає навичок полірування металевих поверхонь, слідуйте інструкціям. Автомобільні воску і поліролі містять докладні інструкції по застосуванню.

В процесі миття проведіть огляд всіх вузлів і з’єднань велосипеда. Подібна діагностика допоможе усунути різні неполадки після закінчення всіх процедур.

Якщо в побуті немає спеціального шланга, його легко замінити відром.

Великі фракції грудок бруду необхідно видаляти до водних процедур. Це допоможе уникнути великої витрати води і попадання рідкого бруду в важко доступні зчленування, звідки їх буде важче видалити.

Де простіше мити велосипед

10 кроків як швидко помити велосипед

Перерахуємо деякі місця, де можна привести в чистоту свого двоколісного коня:

 • у дворі приватного будинку;
 • на майданчику біля гаража;
 • на природі;
 • в квартирі;
 • на автомийці.

Перший варіант ідеальний, так як велосипед навіть не потрібно закочувати додому. Досить просто приготувати воду, м’яку ганчірочку, засоби для чищення в разі потреби. Вся процедура мийки абсолютно забруднить будинок, так як сохнути велосипед можна залишити там же, на вулиці. Зрозуміло, при гарній погоді.

Чудово, якщо є гараж і там же зберігається байк. Зазвичай прямо перед входом в гараж є забетонована площадка, на якій можна сміливо помити свій двоколісний транспорт. Сушити велосипед доведеться там же, тільки після цього заганяти його в приміщення.

Мийка на природі — швидше проміжний варіант, коли бруд перешкоджає подальшому руху. «Купання» будуть особливо актуальними, коли потрібно позбутися від налиплого грудок між колесами і крилами або просто освіжити велосипед від обридлої пилу.

Найменше пощастило тим, хто живе в квартирі поверхового будинку і альтернатив ніяких немає. Мити велосипед доведеться таким чином, щоб не сильно наслідити в приміщенні, а часу на чистку знадобиться більше. Не виключено, що навіть після акуратною мийки все одно треба буде вимити підлогу.

Відмивання велосипеда на автомийці — радикальний варіант після довгих катань по бездоріжжю в поєднанні з дощем або мокрим снігом. Струмінь високого тиску виб’є практично весь бруд з велосипеда. В виключення тільки трансмісійні механізми і втулки — тут впливати потужним напором неприпустимо.

Правильна мийка рами і коліс

10 кроків як швидко помити велосипед

Ретельно вимити байк в домашніх умовах, наприклад, в невеликій квартирі, досить проблематично, тому розбираємо його на частини. Перед тим, як почати мийку сильно брудного велосипеда, потрібно:

 • здерти всі великі шматки бруду;
 • зняти колеса;
 • демонтувати шини;
 • зняти ланцюг (скористатися витягами, якщо вона без замка);
 • зняти перемикачі, манетки і гальма;
 • приготувати воду, м’яку ганчірку, губку і щітку для ланцюга.

Вимити раму можна у ванній під душем або ж вручну. Все залежить від забруднень. Тверда бруд протирається жорсткої стороною губки, розлучення і патьоки — м’якою. Коли бруд видалена, протираємо все сухою чистою ганчіркою. Плюсом буде пройтися по всіх трубах кілька разів. При митті під душем уникаємо потрапляння води в приховані порожнини!

Покришки сміливо можна вимити під гарною струменем гарячої води жорсткої стороною губки. Щоб повністю витягнути всю грязь з канавок, буде потрібно досить довго повозитися з губкою, особливо якщо малюнок глибокий.

Ободи і спиці миються під слабким напором душа, проте бажано протерти їх вручну змоченою губкою і сухою ганчіркою. Області втулок протираються тільки вологою ганчірочкою і ні в якому разі не підставляються під натиск. Вода може запросто потрапити всередину втулки, зіпсувати підшипники і вимити мастило.

У такій послідовності миються основні вузли велосипеда. Зараз розглянемо, як чистити механізми і ланцюг.

Чи можна мити велосипед «Керхер»

10 кроків як швидко помити велосипед

Я вважаю, що практичний велосипедист повинен містити техніку в порядку. Просто тому, що брудний байк огидний, бруднить свого власника, погіршує карму і викликає блювотні позиви, коли приходить час технічного обслуговування.

Отже, якщо ви є щасливим володарем власного будинку, то вам дуже пощастило. А якщо у вас під рукою МИЙНА машинка високого тиску, то зовсім добре. Всупереч поширеній думці, що такими агрегатами мити велосипед можна, це не так, головне в процесі мийки задіяти головний мозок.

Мийка під тиском — якщо акуратно, то можна

Поставте найменше тиск, відійдіть на кілька кроків, і краєм струменя, швидкими рухами змивайте бруд. Є шампунь — використовуйте, не зашкодить. Головне — не направляйте прямий струмінь води на втулки коліс, рульову, кареточний вузол і амортизатори.

Не те щоб ці вузли були дуже ніжними, але там підшипники і тертьові поверхні, і вода під тиском запросто може туди проникнути. Коли основна бруд збита, можна налити води в відро і вимити вів начисто. Пройдемося ганчіркою по рамі, висушити сидіння. Основна частина закінчена.

Що робити, якщо доступу до Керхер немає? Як варіант, можна купити таку штуку, не знаю, як вона називається: відерце, в яке ручкою закачується повітря, і вода сама біжить по шлангу. Під’їхав з покатушки до будинку, взяв це відерце, налив в води, спустився, помив.

П’ятилітрової ємності цілком вистачає, щоб велосипед став чистим. Ну, на крайній випадок можна обійтися й звичайним відром з ганчіркою. Якщо мийка проводиться періодично, то свіжа бруд легко відходить, і процес займає лічені хвилини.

Іноді на нижній трубі, кареточного вузлі і нижніх пір’ї скупчуються чорні точки від дорожнього бітуму. Простий мийкою від них не позбутися, шкребти ножем теж не раджу.

Переваги мийки «Керхер»

10 кроків як швидко помити велосипед

Миття велосипеда за допомогою мийки високого тиску є дуже зручним з кількох причин:

швидкість

Вимити велосипед вдається за 5-10 хвилин, що набагато швидше будь-якого іншого способу миття.

зручність

Не потрібно тягати відра з водою, намагатися залізти в важкодоступні місця і бруднитися самому. Ви просто стоїте на певній відстані і направляєте натиск води куди необхідно, не контактуючи з брудом.

якість

Мийкою високого тиску можна відмити і «відбити» навіть застарілий мастило, змішану з брудом. При цьому, щоб відмити велосипед в важкодоступних місцях, не потрібні які-небудь пристосування — просто направляєте туди натиск води і вся грязь змивається. Після мийки велосипед має привабливий зовнішній вигляд.

Недоліки мийки «Керхер»

Однак безперечні плюси межують з великою кількістю мінусів, через які багато хто воліє мити велосипед по-старому.

1. Відсутність місця для установки мийки високого тиску

Немає питань, якщо у вас свій будинок або гараж. Там ви можете підключити мийку високого тиску і хоч після кожної поїздки обмивати велосипед. На жаль, в багатоквартирних будинках такої можливості немає, тому доводиться їздити на автомийку і віддавати свої кровно зароблені.

2. Проникнення води і бруду в вузли велосипеда

При неправильної мийці дуже легко «забити» змиває бруд разом з водою під втулки, каретку, рульову колонку. Якщо постійно повторювати цей процес, то підшипники, можливо, доведеться міняти набагато частіше. Не тільки підшипники можуть постраждати — вода може потрапити в амортизаційну вилку (якщо, звичайно, вона у вас є), через що може піти руйнування робочого шару ніг вилки

Попадання в оплетку тросів перемикання води і бруду збільшить тертя між тросом і оплеткой, через що перемикання стане нечітким.

Проте, мити велосипед мийкою високого тиску можна! Іноді навіть потрібно. Особливо якщо велосипеду належить повне технічне обслуговування. Завдяки такій мийці, ви видалите бруд з усіх важкодоступних місць. Механік буде вам дуже вдячний, а швидкість і якість робіт зростуть.

Правила миття велосипеда

10 кроків як швидко помити велосипед

Якщо ви хочете постійно мити велосипед таким способом, то запам’ятайте кілька правил, завдяки яким ви не нашкодите своєму велосипеду (в разі користування послугами автомийки, поясніть все автомийник).

1. Регулюйте тиск

На багатьох мийних апаратах існує можливість знизити видається тиск. Якщо у вас є така можливість, обов’язково це зробіть, щоб вода не проникла туди, де її бути не повинно.

2. Тримайте мийний «пістолет» на відстані

Якщо ніяких регулювань на апараті немає, то просто обмивайте велосипед з певної відстані. Особливо коли приступаєте до мийки втулок, каретки, рульової колонки і амортизаційної вилки.

3. Вибирайте напрям струменя

Якщо вам необхідно «збити» застарілий бруд з ланцюга і зірочок, намагайтеся мити таким чином, щоб струмінь води потрапляла на них зверху. Таким чином, вода нікуди не проникне. Передні зірки досить виступають знизу велосипеда, тому збоку в них легко потрапити, минаючи каретку.

4. Пожалійте амортизаційну вилку

Якщо ваш велосипед оснащений амортизаційної вилкою, дуже акуратно направляйте струмінь води в проміжок між горилою вилки і її ногами. Потрібно це для того, щоб вода не проникла в штани вилки. Особливо критично потрапляння води в бюджетні вилки SR Suntour, RST, Zoom, оскільки робоча поверхня у них дуже тонка і схильна до стирання від найменших абразивів (волога + невелика кількість бруду).

При попаданні води і бруду в штани вилки вже через місяць на ногах можуть з’явитися помітні сліди стирання верхнього шару.

Досить просто легко обмити це місце, після чого протерти сухою ганчіркою.

Дорожчі вилки тих же брендів, а також RockShox, Fox, Marzocchi набагато краще справляються з зовнішніми факторами, завдяки чому навіть після декількох мийок всередині може не з’явитися ні краплі води.

5. Просушите велосипед повітрям

Якщо ви на автомийці або в вашому гаражі є компресор, то він вам дуже допоможе. Після мийки приберіть зайву вологу з велосипеда з його допомогою.

6. Змастіть ланцюг

Зробити це потрібно обов’язково і відразу, як тільки ланцюг висохне, оскільки після миття мастила в ній не залишилося.

Часті питання

Як часто потрібно мийка велосипеда?

Все залежить від умов їзди, стилю катання, погоди. Наприклад, постійна їзда по бездоріжжю, та ще й під час дощу, змусить мити велосипед практично кожен день. Нетривалі виїзди тільки в суху погоду взагалі можуть майже не позначитися на чистоті байка, досить буде лише один раз гарненько протерти його перед закриттям сезону. Все по ситуації, але в середньому «генеральне чищення» слід проводити два-три рази в сезон.

Чи можна мити велосипед мийкою високого тиску Karcher?

Мити велосипед «Керхер» — якщо акуратно, то можна. Поставте найменше тиск, відійдіть на кілька кроків, і краєм струменя, швидкими рухами змивайте бруд. Є шампунь — використовуйте, не зашкодить. Головне — не направляйте прямий струмінь води на втулки коліс, рульову, кареточний вузол і амортизатори.

Чи можна мити велосипед на автомийці самообслуговування?

Мити велосипед на мийці самообслуговування можна. В середньому бюджет мийки 90 руб., Перші 50 руб.тратім на збивання бруду звичайною водою під високим тиском і піну, такі 40 на збивання водою. Не забувайте важливу річ, на мийках самообслуговування тиск в пістолетах нижче ніж на звичайних мийках, так що не бійтеся мити свої байки.

Чи можна мити велосипед у ванній?

Мити велосипед у ванній можна, але обережно, так як можна подряпати ванну гострими частинами велосипеда. Щоб зручно розташувати велосипед, необхідно зняти колеса і перевернути велосипед, сідлом уперти на дно ванни, а ручки розташувати на бортах ванни. У такому положенні велосипед мити найзручніше, колеса миються окремо від велосипеда.

 

Reply