ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ В ДОЩ І МОКРИЙ СНІГ

«У природи немає поганої погоди», а значить і в дощі є своя романтика! Ми живемо в «похмурому місті», який став самим велосипедним містом в Росії, а значить, дощів не боїмося, ми з ними на Ти! Є кілька правил, дотримуючись яких Ви, і ваш байк будете цілі!

https://www.velopiter.ru/vlp/images/uploads/1d3/1d3ebb269574a1c06d4f965ab92bac5c.jpg

Тримайте рівновагу
Найнебезпечніше час — перші 15 хв дощу, так як ви не звикли до іншого покриттю і можете не розрахувати свої сили, наприклад при входженні в поворот! Наблизившись до повороту, обов’язково знизьте швидкість, не зміщайте свій центр ваги і постарайтеся сидіти максимально рівно! При цьому дивитися потрібно не перед собою, а вдалину.

Гальма
У дощ, вчасно не налаштовані гальма, дадуть про себе знати! Врахуйте, що гальмівний шлях у вологу погоду збільшується в рази, а може трапитися і блокування коліс, що призведе до падіння. Краще протестуйте їх на безпечній ділянці дороги, щоб обійтися без неприємних сюрпризів!
Зауважимо, дискові гальма в суху і вологу погоду поводяться майже однаково, а ось обідні (V-brake) вимагають більшого гальмівного шляху і для безпеки краще використовувати задній гальмо!

Тиск в шинах
Необхідно знизити тиск в шинах, щоб поліпшити зчеплення покришок з дорогою. Це додасть впевненості ходу!

Залишайтеся в сідлі
Перебуваючи в сидячому положення, Ви власною вагою навантажуєте заднє колесо, що призводить до кращому зчепленню з дорогою, так що постарайтеся не вставати!

Крила
Багато хто не використовують крила в повсякденних велопрогулках, проте це дуже корисний винахід! По-перше, це збільшить комфорт і допоможе зберегти зовнішній вигляд. По-друге, наявність крил — негласне правило райдерів, так як без них бруд з під покришок може розлітатися до 10м. (до речі, крила для велосипедів можете підібрати тут)

Екіпірування

По — перше, щоб убезпечити ваші очі, необхідно користуватися окулярами! Що стосується одягу зараз існує багато варіантів. Починаючи від термобілизни, щоб ви не замерзли, закінчуючи популярною зараз одягом з мембранної тканини, яка не пропускає вологу зовні і при цьому дихає! Так само необхідно мати головний убір або шолом, що убезпечить вас в екстрених ситуаціях!

Догляд після прогулянки
Обов’язково чистите і змащуйте свій велосипед після прогулянок під дощем і не тільки. І тоді ваш байк прослужить Вам довго і подарує багато приємних емоцій!

І пам’ятайте, катання під дощем може бути приємним і це реально весело! А ще це дозволяє відкрити по — новому місто, побути наодинці зі своїми думками або «поміряти» калюжі з друзями! Головне правильно екіпіруватися і пам’ятати правила безпечного руху на велосипеді!

Всім успіху! І до зустрічі на покатушках!

 

Reply