ЯК ВИБРАТИ ВИЛКУ ДЛЯ ВЕЛОСИПЕДА

Велосипедні вилки, призначення

Це запчастина, яка утримує переднє колесо, з’єднує його з кермом і дозволяє здійснювати поворотні руху. Крім візуального залучення уваги до транспорту, вона виконує функцію амортизації. Навіщо це потрібно?

   1. Комфортне катання. Відсутність тряски і ударів в рульову установку — запорука зручної їзди.
   2. Збереження здоров’я. Вібрація і навантаження на зап’ястя, а також удари в руки, негативно впливають на суглоби.
   3. Зручне управління. Амортизаційна вилка знижує навантаження, а колесо не ковзає.
   4. Економія сил і енергії. Амортизатор бере все коливання на дорозі, полегшуючи зусилля велосипедиста.

Як вибрати вилку для велосипеда

Важливі параметри велосипедного механізму:

 • Амортизаційні властивості;
 • регулювання;
 • Відповідність пристрою Вашому стилю їзди.

Які бувають вилки для велосипеда

За особливостями конструкції виділяють: жорсткі і амортизаційні вилки.

Перша категорія застосовується при їзді по гладкій поверхні на умовах максимальної швидкості, наприклад, у велоперегонах. Жорсткі велосипедні вилки не повинні використовуватися для бездоріжжя, складних трас. Вони відповідають за балансування положення рами при вході в різкі повороти, гасять незначні нерівності. Основна причина зносу такої конструкції — це високе навантаження.

Головним призначенням другої категорії є гасіння всіх нерівностей в момент руху. Вилка амортизаційна застосовується на бездоріжжі і здатна перенести серйозні поштовхи, вібрацію від поверхні. До її достоїнств відносять здатність підлаштовуватися під будь-які умови пересування, забезпечуючи комфортну їзду. З недоліків виділяють обмеженість в швидкості і нестійкість в крутих поворотах, через велику ходу амортизатора. В даний час жорсткі конструкції зустрічаються дуже рідко, зважаючи на універсальність амортизаційного механізму.

Вилка велосипедна амортизаційна, конструкція

Корпус непростий велодеталі складається з наступних елементів:

  • «Штани» — дві склянки, в які вставляються ноги;
  • «Шток» — вісь, кріпиться до рами;
  • «Корона» — з’єднує шток і дві ноги;
  • «Ноги» — трубчасті частини, з’єднуються з віссю колеса, або ховаються в «штани».

Як вибрати вилку для велосипеда

Для кращої роботи штани обробляються маслом при складанні, так ноги легко рухаються по напрямних. Між штанами і короною відбувається згладжування нерівностей. Відскік — це «м’якість» руху, з якою швидкістю вилка відреагує стисненням, а значить, гасить удар. Швидкість відскоку можна регулювати. Демпфіруючі частини: сталева пружина, повітря.

Таким чином, вилка складається з:

   • амортизатора — переймає основне навантаження в момент руху;
   • демпфера — гасить нерівності, відсутня в дешевих товарах;
   • корпусу — складові елементи;
   • фурнітури — перемикачі для налаштувань.

Середня величина ходу вилки — до 203 мм. Більший хід потрібен для нерівних поверхонь, менший — для рівних.

За діаметром труб різних систем закріплені стандарти (в дюймах):

   • 1 — на старих зразках;
   • 1 і 1/8 — популярний стандарт;
   • 1 і ¼;
   • 1 і ½.

Крім цього, пристрої розрізняються по діаметру коліс, для кожного розміру підійде певний варіант.

За типом кріплення розрізняють механізми: різьбові і безрізьбові. На сьогодні другий спосіб на підшипниках — більш поширений.

За розміром ходу виділяють конструкції:

   • Короткохідні (до 40 мм);
   • Середні (до 100 мм);
   • Довгохідні (до 300 мм).

Як вибрати вилку для велосипеда

Залежно від характеру, стилю їзди вибирають передні вилки з відповідними амортизаторами.

Розглянемо найбільш поширені види систем за типами амортизаторів, яка вилка для велосипеда краще, їх недоліки та переваги:

  • пружинні

Базовий варіант для будь-якої недорогий моделі велосипеда, а так само для дитячого транспорту. Вкрай не рекомендують ставити дешеві екземпляри. Пружинні — не гасять великі навантаження, всі значні коливання переходять на зап’ястя. Пробити їх легко людям з вагою більше 70 кг, просто заїхавши на бордюр. Часті поломки — протікання сальників, люфт в ногах. Бюджетний варіант для прогулянкового катання. Одна з найбільш вдалих моделей — RST від Santour.

 • Пружинно-еластомерні

Конструкція з еластомерами (демпферами) більш якісно заглушає удари і годиться для міських і туристичних байків. Ці елементи виготовляються у формі стержня з гумових матеріалів (або повітряні клапани). Вартість такої вилки виправдовує себе. Неможливість роботи при мінусовій температурі, через зміни основних властивостей демпфера, виправдовує себе винятком протікання масла. Завдяки тертю про еластомер, пружина не встигає розтискати. Надбудови НЕ передбачені.

 • повітряні

Повітряна вилка працює за рахунок стисненого повітря, замість пружини. У спеціальну камеру накопичується повітря під великим тиском. Їм гасяться великі і дрібні коливання, поштовхи. Повітряна вилка для велосипеда відноситься до спеціального обладнання, але має один істотний недолік — короткий експлуатаційний термін, так як система вимагає регулярної підкачки повітря. Агресивна катання зношує конструкцію ще швидше. Проте багато велосипедистів віддають перевагу такої моделі.

 • Повітряно-масляні

Ця модель відрізняється більш високою ціною, яка залежить від типу застосовуваного масла і особливостей картриджа. Повітряно-масляна вилка прослужить довго, якщо регулярно контролювати тиск у картриджі, який відповідає за гасіння ударів. Перевагою є його здатність справно працювати при низьких температурах.

 • Олійно-пружинні

Така система коштує більше 300 доларів, встановлюється на професійних байках. Спільна робота демпфера (масляного картриджа) і пружини витримує істотні навантаження. У таких збірках якість деталей на висоті. Експлуатація при негативних температурах вимагає більш часту заміну масла. З недоліків можна виділити невеликий діапазон регулювань. Краща велосипедна вилка для кожного любителя і професіонала своя. Типи амортизаторів велосипеда підбираються індивідуально, виходячи з досвіду велосипедиста, кліматичних умов, частоти експлуатації транспорту, особистих переваг і фінансових можливостей. З асортиментом можна ознайомитися тут https://www.velopiter.ru/cat/veloaddon/0/39/1.htm.

Як вибрати вилку для гірського велосипеда

Катаючись на гірському байці, до вибору велосипедної системи варто підходити з особливою відповідальністю, так як від її характеристик і параметрів залежить безпека і комфорт велосипедиста. Вона робить поїздку більш плавною, забезпечує легке управління.

У рейтингу кращих вилок для гірських велосипедів перше місце займає олійно-пружина система. Вона універсальна і підійде під будь-який байк. Найкращі амортизаційні властивості дозволяють їй експлуатуватися в транспорті преміум класу. Пружина зі сталі, масляний демпфер гарантують плавний хід велосипеда.

Друге місце займає олійно-повітряна система. Вона володіє більш широким діапазоном регулювань і високою вантажопідйомністю. З великим тиском збільшується динаміка і знижується чутливість до температурних змін. Чим менше тиск, тим більше запас міцності і ресурс. Але останній варіант вимагає повторної настройки при перепадах температури.

Яка велосипедна вилка краще, можна визначитися лише протестувавши в дії і той, і інший механізм.

Як підібрати вилку під раму

Велоіндустрія розвивається, виникають нові моделі мотоциклів і запчастин на них. Вибір велосипедної вилки варто почати зі знайомства з популярними виробниками.

Як вибрати вилку для велосипеда

Рейтинг велосипедних вилок:

 • Fox — бренд випускає елементи з пристойним терміном експлуатації, гарною якістю і прийнятною вартістю;
 • Marzocchi — фірма знайшла визнання в Санкт-Петербурзі, її вироби відрізняються міцністю і зносостійкістю;
 • Rock Shox — американське виробництво випускає доступні моделі, зручні в експлуатації і обслуговуванні;
 • Manitou — популярна фірма в Америці, відома якісними вилками-перевертнями та іншими професійними моделями;
 • DT Swiss — під цим молодим швейцарським брендом виготовляють надійні, якісні конструкції;
 • RST — одна з бюджетних марок, створює для велосипедистів доступні механізми середнього рівня;
 • SR SunTour — виробництво категорії економ-класу, користуються попитом більш дешеві варіанти.

 

Reply