ЯК ВИБРАТИ ВЕЛОСИПЕД

Вибір велосипеда

Підбір велосипеда — завдання непросте. Якщо це Ваш перший транспорт з педалями, то самостійно правильно підібрати модель, яка підходить за всіма параметрами, навряд чи вийде. Вибрати недорогий, якісний велосипед по зростанню, вазі, допоможуть консультанти в магазині. Довіртеся професіоналам, які проаналізують всі дані і запропонують, гірський, міський або шосейний велосипед, в залежності від стилю їзди і призначення байка. Але щоб орієнтуватися в умовах вибору, корисно знати основну інформацію.

Який вибрати велосипед

Виробники велосипедів випускають величезну кількість нових моделей щороку. Знаючи цілі використання, можна позначити відповідний тип велосипеда.

Гірські велосипеди

Призначені для їзди по лісовими стежками, полями, добре переносять круті спуски і підйоми. Універсальний варіант для чоловіків і жінок. Характеристики: посилена конструкція рами, наявність амортизаторів, колеса з подвійними ободами і потужними протекторами, наявність не менше 18 передач, розмір коліс 26 » — 29 ».

Розрізняють хардтейли (однопідвіси) і двопідвіси. Хардтейл легше, амортизаційна система розташована тільки на передній вилці, на відміну від двопідвіса. Другий варіант створений для бездоріжжя, але коштує значно дорожче.

BMX

Велосипеди для екстремального виду спорту. Категорично не використовуються для звичайного повсякденного катання. Особливості: колеса 20 », додаткові втулки на колесах для опори під час трюків, відсутність швидкостей, високий кермо, сидіння маленьке або відсутній.

Шосейні екземпляри

Особлива конструкція робить такі моделі легкими і аеродинамічними, зручними на асфальтовій трасі. Довга рама, вузькі колеса, контактні педалі. Амортизаційна система в даному варіанті не передбачена.

Якщо ви хочете придбати екологічний двоколісний байк для їзди по міських дорогах і шосе, слід звернути увагу на шосейні велосипеди. Дана категорія транспортних засобів представлена ​​величезною кількістю сучасних моделей. При цьому кожна модель має масу відмінних рис і переваг в порівнянні з аналогами.

Так, шосейний велосипед вперше був сконструйований спеціально для велогонок. Саме тому транспортний засіб оснащено легкої рамою, завдяки якій положення тіла велосипедиста є найбільш оптимальним в процесі руху. Рама найчастіше виробляється із сталі і сплавів, але можуть використовуватися і інші матеріали, в залежності від бренду виробника і кінцевої вартості транспортного засобу.

Бюджетні моделі найчастіше оснащуються алюмінієвими рамами, які є досить міцними і жорсткими. Вони забезпечують кілька грубе катання, тому не всім підходять. Якщо ви збираєтеся купити шосейний велосипед, краще всього заздалегідь випробувати в дії декілька байків.

Колеса байка є вузькими, а шини — гладкими. Це дозволяє мінімізувати зчеплення з дорожнім покриттям. Шосейні велосипеди оснащені кермом, який виходить безпосередньо зі стовбура, а потім скручується. Такий механізм допомагає велогонщикові утримувати оптимальну позицію корпусу тіла і рук, рівномірно розподіляючи навантаження. Завдяки конструкції керма, знижується опір вітру при катанні. Для більшого комфорту важелі і система перемикання передач розміщуються на кермі.

Гібридні байки

Велосипед поєднує в собі переваги гірського і шосейного примірників, добре переносить як траси з асфальтовим покриттям, так і бездоріжжя. Характеристики: досить тонкі і легкі колеса, агресивний кермо шосейної моделі, посилена рама і амортизація.

Міські моделі

Комфортні для швидкого пересування в місті. Категорія велосипедів, в якій можна підібрати різні варіації з повною комплектацією, з полегшеною рамою, складні (круїзери, електробайки). Особливості: важка рама, відсутність амортизаційної системи, швидкостей, великі колеса і універсальна гума, великий вибір корисних аксесуарів (крила, бризковики, багажник, дзвінок, катафоти та інші елементи).

В даний час кожному велолюбителів відомо, що гірські велосипеди є найбільш поширеним видом такого транспорту. Проте, поступово набирають популярність міські велосипеди, які призначені не тільки для прогулянкових поїздок по велодоріжках, а й для того, щоб дістатися на роботу, не потрапляючи в затори.

Міські велосипеди випускаються стихійно, а кількість їх видів уже досягає 10. Затребувані сьогодні такі типи міських байків:

 • комфорт;
 • складні;
 • круїзери;
 • чоппери;
 • тандеми;
 • урбан;
 • фікс.

Байки першого типу більш відомі під назвою «комфортні гібриди». Вони є практичними в повсякденному експлуатації, відмінно підходять для поїздок в межах міста. За типом конструкції нагадують гірські, також поєднують в собі їх базові характеристики — передній амортизатор і багатошвидкісна система передач. З особливостей слід виділити наявність додаткових регулювальних елементів, завдяки яким можна кататися з прямою спиною без навантаження на руки. На байки даної категорії виробниками встановлюються максимально зручні ручки керма, сидіння, а також оригінальні крила, що покращують дизайн.

Другу категорію представляють байки, які можна складати для зручності переміщення в міському транспорті, зберігання в невеликій квартирі і т.п. Складаний міський велосипед є оптимальним рішенням проблем міського жителя. Його доцільно використовувати в тому випадку, якщо робота має на увазі часту їзду в межах міста. Особливість таких байків полягає в тому, що складаються не тільки кермо і рама, а й педалі.

Байки-круїзери також відомі під назвою «пляжні». Представляють категорію найяскравіших міських транспортних засобів. Відмітна особливість полягає в оригінальному дизайні, максимально комфортному сидінні, а також широкому кермі. Такі байки оснащуються широкими колесами для зручності переміщення по міських дорогах і вулицях. Міський велосипед круїзер — вдале рішення для сучасної людини.

Ще одним популярним видом міських велосипедів є чоппери. Вони оснащуються подовженою базою, мають досить масивну раму, широкі колеса і велику двухкоронную вилку. За своїм зовнішнім виглядом дуже нагадують мотоцикли. Кататися на чоппере зручно для всіх і кожного, оскільки для розгону досить всього декількох помахів педалей.

Купити міський велосипед тандем — вдале рішення для пар. Уже сама назва говорить про те, що даний транспортний засіб призначається для прогулянкових поїздок удвох. Спеціально для жителів великих міст виробники розробили невибагливі, максимально легкі і надзвичайно спритні велосипеди — урбан. Такі байки комплектуються дисковими гальмами, але не оснащуються амортизаційними вилками. Урбан байки чудово справляються зі швидкістю і негодою, в чому полягає їх головна перевага.

Фікс — транспортні засоби за все з однією фіксованою передачею. Тобто для руху по дорозі необхідно постійно крутити педалі. Щоб загальмувати, потрібно перемістити центр ваги тіла вперед. Купити міський велосипед фікс найкраще підійде тим, хто готовий до максимально активним поїздкам.

Жіночі байки

З урахуванням анатомічних особливостей для жіночої статі виробники випускають окрему категорію байків, які відрізняються низькою рамою, яскравим дизайном, вузьким кермом і більш м’яким сідлом.

Жінки сьогодні нічим не поступаються чоловікам. Це стосується і роботи, і захоплень. З тих пір, як країну облила нова хвиля популярності велосипедного спорту, таким хобі почали захоплюватися не тільки чоловіки, але і представниці прекрасної статі. Виробники байків задумалися про те, щоб створити для них щось комфортабельне і більш просте в експлуатації.

Всім відомо, що жіночий організм, як і будова тіла, багато в чому відрізняється від чоловічого, тому такі особливості були враховані при конструюванні нових лінійок велосипедів для жінок. Головною відмінністю байків стала занижена рама. Крім того, відрізняється і сам тип конструкції, який розроблений таким чином, щоб посадка була максимально зручною.

Відмінною рисою є і вага. Жіночі велосипеди розраховані на набагато меншу масу, ніж класичні або професійні чоловічі байки. Транспортні засоби для дівчат також мають більш естетичний зовнішній вигляд, зручні м’які ручки керма і сидіння.

Види жіночих байків, їх особливості та характеристики. Досить затребувані серед жіночих велосипедів спортивні моделі. Більшість таких байків практично нічим не відрізняються від чоловічих. Для більшої зручності фахівці розділили весь спектр жіночих моделей на 3 категорії:

 • гірські;
 • дорожні;
 • спортивні.

Перша категорія представлена ​​байками, оснащеними заниженою рамою. Даний вид є найбільш популярним, тому асортимент досить широкий. Придбати їх можна практично в кожному з спеціалізованих магазинів. Від чоловічих байків відрізняються більш легким вагою, короткою посадкою рук і корпусу тіла.

Категорія дорожніх байків представлена ​​моделями «комфорт». Найчастіше вони купуються для проездок по асфальтовій дорозі, але підходять і для сільських стежок. У них вдало поєднуються комфорт і швидкість, що є найбільш вагомою перевагою. Часті зміни темпу їзди не передбачаються дорожніми байками, тому 7 швидкостей в наявності достатньо. Конструкція велосипедів дозволяє помітно знизити навантаження на плечі і спину, завдяки високому керма.

Спортивні байки розраховані на екстрим, тому мають на увазі «спортивну» посадку. Такі моделі мають невелику вагу, широкі покришки, максимально надійні гальма. Жіночі велосипеди спортивного типу зустрічаються не так часто, як чоловічі, але також є затребуваними.

Вибір велосипеда по зростанню

До кожної моделі байка наноситься маркування, згідно з якою визначається приблизний зріст водія. Звичайно, при присутності майбутнього гонщика, краще зробити реальні виміри, щоб уникнути травм. Підібрати велосипед по зростанню допоможе

Який вибрати велосипед

У разі купівлі велосипеда через інтернет-магазин, існує розрахунок висоти рами. Довжину ноги (по внутрішній стороні стегна) множать на 0,57 для гірського велосипеда і 0,66 для шосейного. Отриману величину в сантиметрах переводять в дюйми розподілом на 2,54.

Важливо враховувати і вага людини. Для кожного байка визначена максимально можливе навантаження, в якій враховують і вага рюкзака, навантаження при перетині ям, купин.

Як вибрати велосипед по зростанню таблиця

Новачки найчастіше вибирають універсальні байки для проби і визначення своїх потреб в швидкостях, в катанні по різних трасах, спусках і заїздах на бордюр. Хардтейли і моделі аматорського рівня брендів Stels, Trek володіють високим попитом. При бажанні «наворотів» в наступний раз можна придбати вже дорожчий і спеціалізований транспорт. Підбір велосипеда за параметрами має на увазі, в першу чергу, правильне визначення ростовки. У разі некоректного вибору, кататися на буде незручно і небезпечно. Обов’язково вимірюйте зростання без взуття. Як вибрати ростовку велосипеда, підкажуть і розмірні сітки виробників. Аналогічно брендам одягу, кожен виробник розраховує свої стандарти, які, хоч і незначно, але можуть відрізнятися від конкурентів на ринку. Розміри велосипедів маркуються буквами L, XL, XXL. Байк кожного розміру на 200 грам важче попереднього. Маленька рама дозволяє легко здійснювати маневри, велика рама — розвивати велику швидкість.

Як підібрати велосипед

Якщо в магазині дозволяють протестувати вподобаний екземпляр, не відмовляйтеся. В іншому випадку, поміряйте велосипед наступним чином: встаньте так, щоб рама виявилася між ніг, а спина стосувалася кінчика сідла. Відстань між пахом і рамою повинно становити не менше 10 см (ширина долоні). Не беріть раму вище, щоб не вдаритися промежиною, злазячи з байка.

Який вибрати велосипед

Як правильно вибрати велосипед дорослому, рекомендації:

 1. Для швидкісної їзди купують велосипеди великого розміру;
 2. При надмірній вазі легше пересуватися на невеликій рамі;
 3. Універсальність транспорту не означає відсутність ростовки;
 4. Сильно підняті сідло і кермо часто призводять до поломки конструкції транспорту.

Який вибрати велосипед

Дитячий транспорт

Кожен батько в міру дорослішання дітей регулярно стикається з проблемою — як вибрати велосипед для підлітка, в тому числі маленької дитини. Модель на виріст — не найкраще рішення. Діти швидко ростуть, проте садити малюка на великий велосипед небезпечно. Чи не дістаючи до педалей, дитина буде рухатися по сидінню, може впасти або вдаритися об раму. Дитячі велосипеди оснащуються ручними гальмами, що вкрай небезпечно для малюка. Він може не дотягнутися в потрібний момент до важеля або докласти немало зусиль.

Велосипеди закордонного виробництва відрізняються великим асортиментом і точною ростовкою, на відміну від російських фірм. Якщо висоту сідла і керма можна піднімати і опускати з плином часу, то діаметр коліс підбирається по строго визначеним діапазону. Підбір велосипеда по зростанню допоможе здійснити таблиця з параметрами дитини до 13 років.

Який вибрати велосипед

Від чого залежить ціна покупки

Головні складові будь-якого велосипеда: рама та навісне обладнання. Матеріали, з яких вони зроблені, впливають на рівень ціни. У першому випадку, це може бути сталь, хромомолібден, алюміній, титан, карбон та інші. Навісне обладнання зазвичай перевершує раму за ціною в 2-3 рази. Інші фактори, що впливають на вартість: рік випуску моделі, вага. Багато відомих брендів випускають нові лінійки велосипедів щороку. Секрет в тому, що модернізація оснащення проводиться рідко, як правило, зміни стосуються тільки дизайну, типу гальм, не завжди в кращу сторону. Але нова модель продається дорожче за попередню. Не полінуйтеся порівняти параметри моделей декількох років випуску, можливо, переплачувати не має сенсу.

Як правильно вибрати велосипед, популярні помилки

Потрапляючи в світ чогось незвіданого і нового, розгубиться будь-хто. Варіанти велосипедів і вибір їх компонентів різноманітний. Розглянемо 7 помилок, що найчастіше зустрічаються:

 • Неправильний вибір велосипеда по його призначенню. Який купити велосипед для міста і лісу, для шосе, краще запитати у фахівців;
 • Неправильний вибір ростовки. Дивіться правила, як підібрати велосипед під зростання;
 • Купівля найдешевшого байка в своїй категорії;
 • Придбання дешевого двопідвісного примірника;
 • Вибір велосипеда по ширині покришок.

Якої фірми купити велосипед

Хороший велосипед коштує не менше 400 доларів. Середній «Гірник» — від 1000 доларів.

Топ 10 кращих виробників дасть гарантію правильного вибору:

  1. Specialized
  2. Giant
  3. Trek
  4. Merida
  5. Scott
  6. Cube
  7. Cannondale
  8. GT
  9. Ghost
  10. Norco

Де краще купувати велосипед

Не варто довіряти невідомим виробникам. Сумнівна якість, дешеве обладнання можуть не виправдати ваших очікувань. Асортимент ринку дозволяє вибрати гідну модель відомого бренду. Робіть покупки в спеціалізованих магазинах. Через деякий час і в міру можливості ви завжди зможете докупити запчастини та вдосконалити байк. Головними критеріями вибору повинні виступати виробник і надійні вузли, а не кількість швидкостей, амортизаторів та інших додаткових елементів.

Корисні аксесуари призначені для захисту і комфорту велосипедиста. Великий вибір шоломів, рукавичок, комп’ютерів, замків представлений в кожному велосипедному магазині.

 

Reply