ЯКІ М’ЯЗИ ПРАЦЮЮТЬ ПРИ КАТАННІ НА ВЕЛОСИПЕДІ

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

Для багатьох завзятих велосипедистів нарощування м’язів ніг є одним з ключових компонентів, особливо якщо вони беруть участь у змаганнях. Логіка полягає в тому, що більш розвинені м’язи ніг дозволяють швидше й інтенсивніше крутити педалі, підвищуючи швидкість і дозволяючи легше проходити складні ділянки траси.

Велоспорт сам по собі підвищує м’язову витривалість. Але якщо у вас немає часу і можливості зайнятися їм, запишіться в тренажерний зал — спеціальне спортивне обладнання повноцінно замінює велосипед і дозволяє коригувати фігуру. Які м’язи працюють на велосипеді? Якщо ви думаєте, що, катаючись на мотоциклі зможете накачати тільки ноги — помиляєтеся! Чому? Давайте розберемося в цьому питанні.

Їзда на велосипеді: які м’язи качаються

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

З дитинства багато хто з нас люблять велосипедні прогулянки — це весело, здорово і цікаво. А коли ми підростали, приходить розуміння, що таке заняття ще й корисно, тому що зміцнює здоров’я в цілому. А які м’язи розвиває велосипед? Чотириглаві, підколінні сухожилля, литкові і сідничні — основна група, яка задіюється при їзді на мотоциклі. Ці великі групи м’язів спалюють більше калорій, ніж маленькі, такі як біцепс. Давайте докладніше розглянемо, які м’язи працюють на велосипеді:

 • Чотириглаві — знаходяться в передній частині стегна, відповідають за випрямлення ноги і штовхання педалі до землі.
 • Велика сідничний і серединна — знаходяться в сідницях і відповідають за поштовх педалі вперед у верхній частині натиску.
 • Підколінні сухожилля — розташовані на задній частині стегна, працюють з литкового м’язом, щоб підняти педаль вгору.

Всі вони працюють разом, щоб дати силу при обертанні педалей і забезпечити витривалість при їзді. Залежно від типу і швидкості катання, ви будете використовувати деякі з цих м’язів більше, ніж інші. Якщо місцевість горбиста, квадріцепс буде виконувати більшу частину роботи по підйому пагорбів. Щоб піднятися на гору, будуть задіяні в основному сідничні м’язи. При швидкісній їзді задіюються всі м’язи ніг.

Як працюють м’язи ніг під час їзди на велосипеді

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

Перш, ніж докладно розповісти, на які м’язи впливає велосипед, давайте розглянемо, як вони працюють. Тисячі тонких волокон, схожих на спагетті, складають м’язову тканину. Вони отримують повідомлення від мозку, примушуючи волокна скорочуватися. Основними при роботі на велосипеді є чотириглаві м’язи і підколінні сухожилля у верхній частині гомілки, а також литкові і підошовні в області гомілки.

Анаеробні проти аеробних

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

Мозок посилає сигнал організму, незалежно від того, які м’язи тренуються при їзді на велосипеді. Але що живить волокна під час тисяч скорочень, що виникають під час тривалої поїздки? Ви, напевно, чули терміни аеробні та анаеробні. Вони описують два способи, якими м’язи отримують енергію.

В аеробних вправах тканини використовують кисень, глюкозу і жирні кислоти, що переносяться кров’ю для виробництва аденозинтрифосфату. АТФ є джерелом енергії, який дозволяє м’язам скорочуватися. Здатність тривалий час їздити на байку залежить від доставки молекул кисню і палива (глюкози і жирних кислот) до волокон. А це, в свою чергу, залежить від кровообігу і дихання, які забезпечуються серцем і легенями.

При виконанні анаеробних вправ м’язи черпають запаси глікогену (який утворюється з глюкози) і перетворять їх в АТФ. Під час цього виду вправ високої інтенсивності волокна виробляють енергію без кисню. За анаеробну тренування доводиться платити, так як накопичуються відходи, звані молочною кислотою. Вона викликає печіння і викликає швидке стомлення.

Основна мускулатура

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

Тепер повернемося до того, на які м’язи впливає їзда на велосипеді. Сам процес неймовірно корисний для здоров’я, збільшує силу волокон і навички загального балансу. З основної мускулатури, включаючи живіт і спину, черевні і косі м’язи отримують найбільшу користь, а підтримку щільного преса під час катання підсилює їх ще більше. Збільшення сили живота знімає напругу з м’язів нижньої частини спини і може зменшити біль в попереку. Їзда на велосипеді також позитивно діє на згиначі стегна. Вони відіграють ключову роль в балансі — важливий навик для велосипедиста.

Зміцнення верхньої частини тіла

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

Їзда на велосипеді в основному задіє мускулатуру нижній частині тіла. А знаєте, які м’язи ще напружуються при їзді на велосипеді? Плеча (дельтовидная) і руки (біцепс, трицепс). Багато велосипедистів стоять, нахиляються вперед або присідають під час підйомів, їзди по стежці, яка вимагає підтримки верхньої частини тіла.

Порада: зменшите ризик отримання травми, стоячи, переносячи вагу тіла на ноги і ступні. Під час гонок нахиліться вперед, використовуйте руки і плечі тільки для підтримки рівноваги. Зберігайте вагу тіла по центру. Різні типи катання надає різну дію на тіло, наприклад, спринт задіє великі м’язи ніг. Поїздки на тривалі дистанції з рівномірною швидкістю підвищує витривалість, допомагає зробити ноги сильніше, але маса м’язів сильно не збільшується. Якщо ви дійсно хочете збільшити масу волокон, доведеться піти в спортзал. Велика вага і мала кількість повторень — прекрасний спосіб наростити м’язи ніг.

Підвищення тонусу

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

Які м’язи накачуються при їзді на велосипеді і як це краще зробити? Якщо вас цікавлять ці питання, існують деякі рекомендації, яких необхідно дотримуватися:

 • При кругових рухах педалей, якщо уявити годинник, м’язи стегна або четвірки задіюються максимально в положенні «9 годин», в фазі підтягування вгору. Цикл починається, коли стегно і коліно тиснуть на педаль. Цій дії допомагають сідничні і чотириглаві м’язи, а потім — підколінні сухожилля і литковий мускулатура.
 • Сідничні волокна відповідають за початок низхідній фази ходу педалі велосипеда, тому працюють кожен раз при натиску. Ви можете поліпшити тонус, відправившись в гори. Круті пагорби змушують мускулатуру більше працювати. Поїздка створить велику напругу як для сідниць, так і для стегон. Це призводить до поліпшення сили і м’язового тонусу після відновлення.
 • Велоспорт впливає на м’язи литок завдяки плантарного згинання під час ходу педалі. Plantarflexion — фактично те ж саме діяння, яке створюється, коли ви стоїте на пальчиках. Максимальна напруга відбувається в точках ходу педалі, які відповідають п’яти і шести годинах на циферблаті — нога згинається, а пальці ніг спрямовані вниз.

Литкові м’язи грають деяку роль в їзді на велосипеді, але користь від них буде цілком виправдана стрункістю і красивим рельєфом.

Як отримати плоский живіт: які м’язи накачує велосипед

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

У багатьох є шар жирової тканини (жиру) навколо середніх відділів, саме там, де повинен бути хороший плоский живіт. Як їзда на мотоциклі, яка не використовує мускулатуру живота в якості рушійної сили, допомагає тонізувати прес? Наступним чином:

 • Поїздки на байці підвищують частоту серцевих скорочень, що сприяє спалюванню калорій і може привести до втрати ваги (за умови правильного харчування);
 • Під час таких поїздок активується прес, щоб тримати педаль в стійкому положенні. Черевна мускулатура є частиною основної м’язової одиниці тіла, яка забезпечує стійку платформу для катання і дозволяє використовувати верхню частину для підтримки і плавного рульового управління;
 • М’язи живота скорочуються изометрически, щоб забезпечити стабільність. Ці постійні мікроспазми волокон допомагають тонізувати м’язи, підвищують силу і витривалість.

Щоб забезпечити правильне вплив на мускулатуру живота, напружте дану область якомога сильніше, щоб підтягти пупок всередину. Злегка опустіть корпус, намагайтеся підтримувати це положення протягом всієї поїздки. Через короткий час така поза стане природною при їзді на мотоциклі.

Тренування на лежачому Велобайк

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

Якщо вам цікаво, які м’язи зміцнює їзда на велосипеді, корисною буде наступна інформація: лежачі моделі забезпечують більше підтримки для спини, ніж вертикальні. Звикання до поїздок на такому транспорті може зайняти деякий час, але сидіти нижче стандартного рівня на ковші сидіння зі спинкою принесе неоціненну користь для мускулатури. Які м’язи зміцнюються при їзді на велосипеді даного типу:

 • Чотириглавий (стегна).
 • Глютес (сідниці).
 • Підколінні сухожилля.
 • Tibialis anterior (м’язи гомілки).

Щоб отримати максимальну віддачу від вправ на велосипеді, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Переконайтеся, що висота сидіння комфортна. Коліно має бути злегка зігнуте, коли нога знаходиться під прямим кутом до підлоги;
  • Намагайтеся підтримувати частоту обертання 90-120 об / хв, так як це завдасть мінімальний стрес суглобам;
  • Якщо ви не відчуваєте себе комфортно на вулиці, скористайтеся велотренажером.
  • Переконайтеся, що ви одягаєтеся відповідно до погоди. У велоспорті немає логіки, якщо ви не можете зігрітися або відчуваєте себе некомфортно;
  • Підніміть м’язи на новий рівень за допомогою педалей без кліпс. Коли нога не утримується на місці за допомогою затиску, м’язи контролюють хід педалі, що призводить до кращого тонізуючого ефекту.

Експерти з фітнесу визнають, що їзда на велосипеді — це спорт з низьким рівнем впливу, в процесі поїздок або тренувань часто виникають різні травми. Найбільш поширеними є ушкодження стопи, бурсит коліна, розрив сухожиль, біль у попереку і м’язову напругу. Більшість травм можна швидко вилікувати, але ви можете повністю уникнути їх за допомогою спеціальних вправ на гнучкість, силових тренувань і запобіжних заходів. Носіння шолома, подорож на безпечній, керованої швидкості і дотримання місцевих законів про водіння значно знижують ризик трагедії.

Які м'язи працюють при катанні на велосипеді

Сподіваємося, що ви знайшли відповіді на питання про те, які м’язи тренує їзда на велосипеді і готові до поліпшення своєї фізичної форми!

 

Reply