Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

https://bike-rampage.ru/wp-content/uploads/velo-remont-min.png

В процесі експлуатації велосипед піддається зносу практично всіх складових вузлів, тому вимагає періодичного обслуговування фахівцями. Але далеко не завжди є необхідність в тому, щоб віднести свого залізного коня в спеціалізовану майстерню. Як показує практика, в 80% випадків можна обійтися самостійним ремонтом тих чи інших частин велосипеда.

Після покупки велосипеда і, відповідно, початку експлуатації має місце таке явище, як первинна приробітку. Це стосується, перш за все, що труться вузлів. Масло або мастило, яким напхані такі місця, накопичують у своїй структурі велику кількість мікростружка. Здавалося б, нічого поганого в цьому немає — масло працює в якості «прибиральника».

Але насправді, несвоєчасність проведення сервісного обслуговування призводить до того, що масло або мастило виконують роль абразивної пасти. Відповідно, небезпечна суміш призводить до прискореного зносу за рахунок збільшення коефіцієнта тертя. Зростати даний коефіцієнт може в кілька разів; все залежить від того, коли в останній раз виконалися планові роботи по сервісному обслуговуванню.

Велосипедисти містити повинні свій транспортний засіб у належному стані. Тільки так велосипед продовжить працювати надійно, а значить, можна не турбуватися за безпеку. Доведеться вдаватися до допомоги професіоналів, але дрібні несправності рекомендується усувати своїми руками. Щоб ремонт проходив гладко, а байк після нього працював тільки краще, варто скористатися порадами, про які піде мова.

Інструменти, без яких неможливо провести ремонт велосипеда

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Для ремонту велосипеда вдома, доведеться придбати мінімум інструментів:

 • різного розміру гайкові ключі;
 • шестигранник;
 • набір щипців;
 • киянку і пінцет;
 • шліцьові викрутки і хрестові;
 • хомути і ножиці;
 • насадки торцеві.

У власників байків повинні бути ці набори інструментів. Але, з часом, їх арсенал обов’язково поповниться: втулкові ключем і вичавки для зняття ланцюга, ключем Трещеточний і спиці, машинкою для чищення ланцюга, щіткою і іншими.

Для ремонту велосипеда вдома своїми руками знадобиться запастися матеріалами витратними, які зроблять легше догляд за транспортом і допоможуть його утримувати практично в ідеальному стані. Поповнюють базу поступово: всілякі масла (для різних деталей), розчинники і гальмівна рідина, очищувач від бруду і гідравлічне масло.

Матеріали мастильні

Байк — механізм складний, тому змащувати його потрібно регулярно і акуратно, щоб бути впевненим в адекватній роботі деталей. Власник такого засобу пересування зобов’язаний знати, який мастилом змащують ту чи іншу деталь.

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Використовують наступні мастильні матеріали:

 • аерозольні. Вони знадобляться, якщо змастити потрібно троси, ланцюги, зчленування шарнірні;
 • рідкі мастила типу І5А, застосовують точково. Призначаються вони для змазування барабанів, ланцюгів, втулок задніх. Але їздити в холодну пору року на цій мастилі не можна, тому що через затвердіння при низьких температурах, вона погіршує роботу велосипеда;
 • для обробки різьби і підшипників використовують виключно густі мастильні матеріали.

Інструкція по ремонту велосипеда вдома для чайників

Якщо вирішили перебрати байк своїми руками, готуйтеся до того, що знань про пристрій і уваги потребують кожна деталь.

Рама велосипедна

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Головна умова догляду за нею — утримання в чистоті. Очищати раму потрібно після кожного катання, тим більше, якщо воно проходило в негоду: сніг, дощ. На це слід звертати увагу, якщо проводиться ремонт велосипеда будинку своїми руками. Її обов’язково очищають від пилу і бруду до того, як починають перегородку. Така обережність виправдана тим, що бруд не потрапить в робочі механізми.

Ідеальним рішенням перед перебиранням стане миття рами у мильному розчині під водою проточною з використанням губки. Коли рама вимита, оглядають її на відсутність сколів і тріщин, які можуть в майбутньому обернутися проблемою. Якщо тріщини або потертості знайдені, їх потрібно зафарбувати. Використовувати можна фарбу в балончиках, яка з таким завданням справляється легко.

З особливою ретельністю перевіряють:  кареточну трубу, а також рульовий стакан, пір’я верхні трикутника заднього і підвіску задню.

Перебираємо рульову колонку своїми руками

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Щоб ремонт проводити вдома своїми руками, важливо знати, що перебирання цього вузла має нюанси, які залежать безпосередньо від типу колонки. Для колонок інтегрованих своєчасно проведена мастило служить запорукою надійного функціонування. Складніше з колонкою шарикопідшипникової інтегрованої, де потрібно замінити вчасно прийшли в непридатність кульки, про що попереджають скрип, що з’являється в рульовому стакані, і труднощі при повороті колеса.

Що потрібно знати про заміну підвіски

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Ремонт велосипеда будинку не обійдеться без настройки вилки. Вона вимагає заміни старого масла, зношеної пружин, поршнів, сальників. Крім профілактичної або планового ремонту необхідно пильовики і ноги очищати від забруднення регулярно. Приступаючи до ремонту в домашніх умовах, потрібна увага зосередити на тому, щоб не зламати кільцеві пружини, службовці своєрідним захистом від проникнення частинок пилу і бруду в вилку.

Фахівці не радять приступати до ремонту своїми руками цієї деталі байка, знаючи, що механізм ніжний. Перегородку картриджів правильніше доручити досвідченому майстрові. А ось поточний ремонт будинку бажано проводити самому.

Догляд за трансмісією

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Під трансмісією розуміють сукупність вузлів і деталей:  касету, ланцюг, тріскачку, перемикач швидкостей. Ланцюг велосипеда — деталь друга по черзі, що вимагає регулярного догляду. Якщо є спеціальний замок, то зняти ланцюг не становить труднощів. Якщо немає, доведеться використовувати вичавлювання, що допомагає ланцюг легко зняти. Правила догляду за цією деталлю передбачають очистку від бруду ланцюга, контроль натягу і змазування роликів.

Як і очищення ланцюга, системи чистять спеціальними розчинниками. Головне — не порушити під час збирання установку зірочок: пін середньої повинен дивитися на каретку.

Набір задніх зірочок, званий касетою, також очищається від бруду і пилу за допомогою розчинників. Використовують для цього знімач — спеціальний пристрій, з яким касети зняти і встановити простіше навіть велосипедисту без досвіду.

Перебираємо тріскачку вдома своїми руками

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Метод використовують схожий:  промивають промислові підшипники, потім, змащують і повертають на колишнє місце. Кульки підшипників кулькових оглядають на наявність деформації, замінюють (якщо пошкодження виявлені), промивають, встановлюють на колишнє місце, змастивши попередньо. Механізм велосипеда, якщо робота зроблена грамотно, працювати стане краще.

Оскільки комфорт при їзді залежить від правильного функціонування перемикачів, то до них поставитися слід з підвищеною увагою: правильно налаштувати лапки, що обмежують хід гвинти, зірочки. Крім мінімуму дій, необхідного для перебирання, потрібна своєчасна мастило пружини кручення і розтягування роликів. До цього додається контроль натягу троса.

Розбираємо каретку

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Незважаючи на те, що каретки інтегровані, як картріджниє, відносяться до конструкцій нерозбірним, для поточного обслуговування каретки розбирають. Важливо, виконуючи це вдома своїми руками, запам’ятати розташування елементів.

Як розібрати троси і манетки, або про ремонт своїми руками

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Оскільки манетки — механізм, який відчуває незначні навантаження, для нього досить обслуговування проводити в сезон раз. Складається воно в проведенні чистки і заміни відпрацьованих мастильних матеріалів. При цьому, увагу приділяти потрібно трос: протирати маслом, щоб отримати всередині механізму плавне ковзання.

Ремонт велосипеда вдома, або як доглядати за гальмами

Відносять до системи гальмівний: ручки гальма, гідролінії, каліпери.

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Гальма гарантують збереження життя господареві байка. Тому, не варто переконувати, що вони повинні бути в порядку. Без регулярного догляду це неможливо, тому за системою гальм потрібен догляд в трьох напрямках: перебирають каліпери, пристрій ручок гальма, в гідролінії прокачують гальмівну рідину.

На першому етапі перевіряється стан поршнів. Новими замінюють деталі, якщо необхідно. Помітити неполадки в роботі Каліпери просто: про них свідчить довгий і слабке гальмування, а також провалювання ручки. Рішенням проблеми в ліквідації з’явилися несправностей.

Гальмівна ручка влаштована примітивно: корпус, поршень, ручка. Викликати складність може кільце ущільнювача. Якщо вдома відремонтувати не виходить, зверніться до майстрів, які проведуть заміну поршнів і кілець.

При ремонті велосипеда будинку, доведеться прокачати гальмівну рідину. Для перебирання це явище нормальне. Гальмівна рідина бути повинна однорідною. Якщо це властивість втрачено, може порушуватися робота гальм, що небезпечно для велосипедиста. Проведена вчасно заміна, гарантує надійність гальмування і безпеку гонщика.

Регулювання педалей

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Незважаючи на простоту, педалі вважаються ніжним механізмом. А, оскільки навантаження ні них припадає значна, знос відбувається скоро. Перевіряється робота педалей легко, тому рекомендують проводити її будинку своїми руками. Прокрутивши педалі, стежимо за тим, наскільки вони крутяться і зупиняються швидко. Якщо зупиняються скоро, а крутяться повільно — потрібна мастило. Розбираються педалі з торця, а перебирають за стандартною схемою для промислових і кулькових підшипників.

Щоб туго НЕ замикатися взуття в педалях контактних, що при їзді створює незручності, для них мастило пружин обов’язкове.

Обслуговування коліс і ремонт будинку своїми руками

Що потрібно знати про ремонт велосипеда в домашніх умовах?

Колеса — сама навантажена деталь байка. Значить, і уваги вона потребує найбільшої. Перебираючи велосипед і проводячи ремонт своїми руками, не забувайте про колесах, справний стан яких гарантує комфорт при їзді і тривалий термін служби механізмів.

Перебирати втулки з підшипниками промисловими часто не потрібно — досить робити це в два сезони один раз. Найчастіше вимагають перебирання шарикопідшипники — раз в сезон з перебиранням кульок, тобто відбраковують потертих і з вм’ятинами.

Щоб виграти у вазі, тобто зменшити його, власники велосипедів вибирають нерідко ООДА менш міцні. Але це загрожує появою биття ободів: вісімки (осьового) і радіального, коли форма обода нагадує яйце. Виправити будинку своїми руками проблему допомагає спеціальний шпицевий ключ: знявши покришку, витягають в протилежну викривленню сторону, спиці.

Важливо:  проводячи такий ремонт велосипеда будинку спиці потрібно з одного боку послабити, з іншого — підтягнути, щоб колесам зберегти нормальну жорсткість.

Які деталі першими виходять з ладу

Поряд з плановим обслуговуванням, трапляються незаплановані поломки, іменовані зносом природним. Деталі, які стали непридатними, підлягають заміні.

Звертати увагу потрібно на такі деталі:

 • Раму.  Втрата жорсткості призводить до деформірмаціі рами, яка через надмірне напруги, що накопичилася навіть може тріснути. Під час катання агресивного, поява тріщин неминуче, тому за станом цієї деталі стежити обов’язково.
 • Підшипники . Це ще одна деталь, швидко зношується і заміни вимагає в першу чергу. Знос підшипників стосується тріскачки, заднього перемикача, педалей. Довший термін служби у підшипників, підвіски задньої і колонки рульової. Виявити проблему допомагає з’являється сторонній звук і зміни в роботі механізму.
 • Колеса.  Оскільки навантаження на них максимальна, знос відбувається швидше від інших деталей. Поширеною проблемою вважається розтягнення спиць, що призводить до деформації втулки байка і осі велосипедної втулки, що призводить до проблем при русі.
 • Трансмісія.  Наскільки легко рухається велосипед, залежить від стану ланцюга. Якщо вона брудна, сточена або розтягнута, адекватно працювати транспортний засіб не зможе. Ланцюг повинна бути чистою і змащеній завжди, тому наполягає вона в міру потреби або замінюється своїми руками або за допомогою майстра.
 • Підвіси. При появі ознак зносу — масляних слідів через течу кілець ущільнювачів або сальників, втрати під час їзди пружності, зміни кольору напилення на ногах, увага повинна бути звернена на пневмокар і пружини. Необхідно перевірити на цілісність башінгі і пильовики.
 • Гальма.  Нерідко несправні гальма, точніше — вийшли з ладу колодки стають причиною аварій, як і повітря, що потрапило в гідравліку і забруднені поршні калипера.

Ремонт велосипеда будинку своїми руками продовжить термін служби засобу пересування і зробить безпечною і комфортною їзду. Ремонт велосипеда будинку своїми руками для багатьох є способом, який допомагає відчути свою спроможність і самостійність, стає цікавим хобі і корисним.

ОФФ ТОП

Reply