Рейтинг кращих беговелів 2020: ЩО ТАКЕ БЕГОВЕЛ І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

https://bike-rampage.ru/wp-content/uploads/967578ec4f31a10d773929f24b0b.jpgБеговел — це маленький дитячий велосипед без педалей. Допомагає вашому малюкові відчути баланс і навчиться володіти своїм тілом. Ще його називають велобег, ранбайк, шаговел, велокат. Іноді зустрічається і такі назви як баланс-байк і велобалансір. Беговел досить відомий в світі і, в останні роки, стрімко почав набирати популярність і у нас в країні. В Європі велобегі витіснили з ринку трьох і 4-колісні велосипеди. По суті, це прототип традиційного двоколісного велосипеда — в тому вигляді, в якому він існував, поки до нього не причепили педалі. На перший погляд ця іграшка здається марною, адже дитину можна просто посадити на триколісний великий, щоб він їздив «як положено». Але насправді малюкові неймовірно складно тримати рівновагу, крутити педалі і одночасно рулити.

Історія появи беговела.

Перший беговел в 1817 році

Цікаво, але беговел, насправді, був придуманий, ще до велосипеда і саме він став його прообразом. Зробив це в 1817 році німецький винахідник барон Карла фон Дрез і назвав її «машина для бігу». Так що в 2017 році йому виповнилося рівно 200 років! Людина, сидячи на сидінні, штовхався по черзі ногами від землі і рухався значно швидше, ніж коли йшов пішки. Використовувався він в основному кур’єрами, листоношами та іншими працівниками, яким потрібно було швидко потрапити з одного місця в інше. Незабаром до нього додали трансмісію (ланцюг, зірочки, педалі) і вийшов байк. На деякий час про беговел забули, але потім зрозуміли, що для маленьких дітей це дуже хороший і корисний інструмент.

Що краще: беговел або трьох- чотирьох колісний велосипед.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Чому для маленьких дітей до 4-5 років краще брати беговел?

Перш за все, тому, що маленькій людині дуже складно робити одночасно відразу кілька складних справ під час поїздки.

При їзді на велосипеді малюк повинен одночасно:

 1. Тримати рівновагу.
 2. Крутити педалі.
 3. Оцінювати навколишню обстановку і управляти напрямком руху за допомогою керма.
 4. Правильно і вчасно працювати гальмами.

Діти від 5 років вже можуть справлятися з усім цим відразу, а ось малюкові 2-3 років це занадто складно.

Проблему рівноваги можна вирішити за допомогою трьох або чотирьох колісного велосипеда. Але є більш серйозне питання:  слабкість ніжок дитини  для того щоб крутити педалі. У нього просто не вистачає сил для цього.

Ще один момент. Багато дорослих вважають, що на триколісному диво веломислі з педалями на передньому колесі зручно їздити. Чи можемо їх розчарувати. Якщо посадити на нього дорослого, природно при дотриманні пропорцій, то він сам відчує всю «красу» цього інженерного рішення і зрозуміє, що педалі НЕ передньому колесі — це дуже незручно.

Мало того, що ноги попереду і щоб їхати потрібно крутити педалі постійно, так ще і при повороті керма вони йдуть з-під ніг. Не у всіх юних велосипедистів ноги взагалі дістають до цих педалей. Класичне розташування педалей з ланцюговою передачею між колесами — найзручніший варіант.

Наступне. Якщо взяти звичайний дитячий байк з додатковими бічними коліщатками, то він важкуватий навіть для 4-5 річного малюка, не кажучи вже про більш маленьких дітей. У них не вистачає сил в ніжках зрушити цю «махину» з місця.

У таких випадках якраз і приходить на допомогу беговел. У ньому все просто — відштовхнувся ногою від землі і поїхав.

Навіщо купувати беговел?

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

На то існує кілька причин:

 1. беговел прекрасно розвиває вестибулярний апарат. Жоден із засобів пересування для малюків не дає такої потужної і органічною навантаження на нього. Перенапруження абсолютно виключено, так як дитина регулює інтенсивність тренування сам. Він відштовхується так сильно, як саме йому саме зараз треба, і піднімає ніжки і балансує саме в той момент, в який готовий;
 2. беговел чудово розвиває координацію рухів, координацію зв’язки рука-око-нога, підвищує швидкість реакції. Адже для того, щоб успішно їздити, дитина повинна вибрати зручний темп руху, бажану траєкторію, співвіднести їх і тільки після цього точним рухом тіла зробити маневр, і все це відбувається в частки секунди!
 3. беговел має ергономічну форму, на відміну від Толокар. Ніжки дитини знаходяться в зручній позі, відштовхування відбувається за рахунок природних рухів, немає зайвого навантаження на суглоби;
 4. дитина на беговел може їздити дуже довго і рухатися в досить високому темпі. Тепер сімейні прогулянки стануть набагато приємніше, адже не потрібно буде йти надмірно повільно і зупинятися біля кожного куща — ваше чадо буде їхати попереду вас, а ви з чоловіком йти, обнявшись, в комфортному темпі 🙂
 5. малюк дуже швидко вчиться тримати рівновагу. Це стане йому в нагоді в житті, адже відчуття рівноваги — це не тільки вміння їздити на велосипеді, роликах і ковзанах, а й стабільність нервової системи, відчуття впевненості в собі і здатності орієнтуватися в складній ситуації. Так-так, все взаємопов’язано, наше тілесне, ментальне і емоційне нерозривні;
 6. беговел інтенсивно розвиває головний мозок. Розвиток дитини раннього віку — сенсорно-моторна. Простіше кажучи, для того, щоб успішно розвиватися, дитина повинна багато рухатися і багато відчувати. Чим різноманітніше руху малюка, ніж більш злагодженої роботи тіла вони вимагають, тим інтенсивніше розвивається головний мозок. Тобто катання на беговел зробить вашого малюка тямущі і кмітливим;
 7. Беговел прекрасно розвиває опорно-руховий апарат, дає адекватне навантаження на всі групи м’язів. А, як відомо, в здоровому теле- здоровий дух!
 8. беговел дуже просто пересісти на двоколісний велосипед. Мій син зробив це в 3 роки 9міс, поїхав з третього разу;
 9. більшість беговел регулюються по висоті і «ростуть» разом з дитиною;
 10. На беговел дуже просто навчитися кататися.
 11. І, нарешті, найголовніше !!! Це безумно подобається дітям !!!

Для чого потрібен беговел?

Перш за все, для здоров’я і розвитку Вашої дитини.

Начебто малюк вже підріс і навіть бігає. Хочеться посадити його на велосипед, але він ще слабкий для нього, і, природно, не вміє кататися. Значить потрібно його вчити. А це падіння, синці, забиті місця, сльози і боязнь ….

Ще один життєвий спостереження, на яке молоді батьки не відразу звертають увагу — це вага беговел.

Тягати його, особливо якщо дітки зовсім маленькі, доводиться мамі або бабусі, які з ним гуляють. Адже як у нас часто буває. Мама йде гуляти з дитиною, природно заходить по дорозі купити чогось в магазин і їй, бідній, доводиться тягти синочка чи донечку, покупки, а тут ще й цього чотирьох колісного монстра, якщо дитина втомився або біжить попереду з друзями. Важкувато це все їй одній.

Плюси катання на беговелі:

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

 1. На беговел  малюк швидко навчиться тримати рівновагу, розвивається спритність і координація рухів.  Після катання на ньому він легко зможе пересісти на двоколісний велосипед. Досвід багатьох батьків підказує, що при пересаджуванні з беговел навчання їзді на мотоциклі відбувається значно швидше і легше.
 2. Беговел допомагає  розвивати самостійність . З’являється здатність самому швидко приймати рішення і нести за нього ответственность.Ведь це його транспорт і він сам на ньому їде, рулить і сам відповідає за него.Еще один плюс з цієї ж серії — малюк вчиться оцінювати рельєф місцевості і розуміти, як це впливає на його поїздку. Наприклад, їхати в гору важче, ніж з неї, але при коченні вниз можна розвинути дуже велику швидкість і не встигнути затормозіть.Через деякий час при прогулянках і поїздках він сам починає шукати місця, за якими можна об’їхати перешкоди, камінь, високий бордюр, сходи і т.д.
 3. Виховується почуття швидкості і впевненості в собі  при швидких поїздках, розвивається інстинкт самозбереження. Малюк не боїться впасти, так як при будь-якому падінні він інстинктивно спирається ногами об землю. Хоча не можна сказати, що на беговел не падають. Падають, особливо якщо вже не просто їздять, а починають робити всякі трюки або просто «випендрюються» перед однолітками. Саме тому при поїздках на ньому обов’язково потрібні шолом на голову, а ще краще захист на лікті і коліна, особливо влітку.
 4. Швидкість пересування на беговелі вище, ніж пішки  і Ваші прогулянки стануть більш приємними. Не потрібно повільно ходити і постійно чекати Ваше чадо. Тепер часто батьки будуть наздоганяти дітей.
 5. Рівномірний розвиток обох ніжок. Я не лікар, але одні мої знайомі досить довго з самого народження лікували ніжки у малюка. Перепробували багато засобів, масаж, стремена і т.п., поки один лікар не порадив спробувати посадити дитину на беговел і дати йому можливість самому їздити на ньому. Через рік всі проблеми з ногами пройшли. Тепер обидві ніжки малюка розвинені однаково і він прекрасно себе чувствует.Прі русі на самокаті одна стоїть на ньому, а інший відштовхуються від землі. Малюк швидко звикає до такої їзди і не змінює ноги. Усі прохання мами змінити ніжки, якщо такі звучать, найчастіше ігноруються або швидко забуваються. «Мам, ну мені так зручніше» — саме таку відповідь вони чують. В результаті одна ніжка виходить сильнішою, ніж інша. При їзді на беговел навантаження отримують відразу обидві ноги і проблема вирішується сама собою.
 6. Медичні світила стверджують, що у маленьких дітей йде сенсорно-моторний розвиток. Тобто чим більше малюк рухається і чим більше у нього різноманітніше руху, тим інтенсивніше розвивається його головний мозок. Він робить так звані крос-Кроль або перехресні кроки. Їх суть в тому, що кожне плече при русі нахиляється до стегна протилежного ноги. Саме вони допомагають поліпшенню роботи головного мозку, узгоджують роботу його обох півкуль. Так що регулярне  катання на беговел робить Ваше чадо розумнішими і кмітливий .
 7. Легка вага  в порівнянні з велосипедом. А значить, малюкові легше кататися на ньому ніж на три-або чотириколісного байці. Він витрачає значно менше сил для руху беговел, ніж велосипеда. І що дуже важливо:  при їзді на беговел він робить рухи ногами, аналогічні ходьбі, Що йому значно легше, ніж крутити педалі.Опять ж, мамі тягти дитини і дитячий велосипед завжди важче, ніж дитини і беговел. До того ж, що стирчать у нього убік педалі і бічні коліщата зовсім не додають зручності. Щоб котити байк — доводиться нахилятися, що не дуже зручно. Беговел же можна взяти за ремінь на плече або котити на задньому колесі взявшись рукою за кермо, та й його вага 3-5 кг не найбільший, а деякі пластикові моделі для діток 1,5-2 років взагалі важать 2,5 кг, що легше сумки з продуктами, яку мама тягне з прогулянки.
 8. Моделі беговел, з регульованою висотою сідла і керма, можуть служити практично до покупки велосипеда. Так що якщо є можливість, краще вибирати саме такі моделі.
 9. На велобеге  можна кататися весь рік : влітку і взимку, навесні і восени. Деякі постачальники в комплект поставки додають дві лижі, які кріпляться на колеса. Правда сенс це має тільки в тих районах країни, де взимку є нормальний сніговий покрив.
 10. Дуже добре якщо у кількох дітей з Вашої компанії є беговел. Дітки стають більш товариськими, у них з’являється загальне захоплення, їх соціалізація посилюється. Вони вчаться спілкуватися один з одним.
 11. Останній, і, напевно, найголовніший плюс —  він дуже подобатися дітям .

Тепер мінуси беговелу

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

 1. Деякі діти розвивають досить велику швидкість при поїздках і тому настійно рекомендується носити шолом і захист.
 2. Швидкий знос взуття. Діти гальмують ногами і, як наслідок взуття зношується значно швидше. Для боротьби з цим можна використовувати спеціальні накладки на взуття.
 3. При твердому сидінні і поліуретанових колесах під час швидкої їзди по нерівній поверхні виникає ударна навантаження на хребет. Тому для діток старше 3 років краще вибирати моделі, у яких колеса з покришками і камерами.
 4. Не всім дітям подобається їздити на беговел, але, чесно кажучи, таких дуже небагато. Ну, тут уже так — потрібно спробувати.

Що варто врахувати при виборі беговела для дитини?

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Щоб уникнути розчарувань і непотрібних витрат, необхідно слідувати наступної інструкції.

Зробити завмер ноги.  Перед покупкою беговел для вашої дитини, потрібно зробити вимір ноги малюка і сантиметром виміряти довжину ніжки — від ступні до паху, і відняти 2 — 3 см. З результату який вийде обчислити висоту сидіння велобега.

Що буде, якщо допустити помилку при виборі? Маленький беговел, необхідно буде замінити на той, який побільше, що веде за собою фінансові витрати. Якщо ж велобег великих розмірів, малюк може втратити інтерес до нього, так як йому буде важко і незручно кататися.

Вибрати вага.  Для полегшення пересування, слід зробити вибір на користь моделі з невеликою вагою для початківців райдерів і важчі для дітей старшого віку.

Вибрати тип коліс.  Дитячі велобегі мають різні види коліс. Перший — звичайні підкачувати шини. Хід м’який. Другий вид коліс — пенорезіна, вони досить надійні. Дозволяють подолати різні перешкоди на дорогах, не пошкодивши колесо. Існує одна неприємність — це низька амортизація. Через це райдер буде відчувати дискомфорт під час їзди, так як буде відчувати все купини і нерівну поверхню доріг.

Вибрати вид гальма.  При покупці слід врахувати, що якщо дитина тільки вчиться кататися на цьому пристрої, найкраще купувати транспорт, який не обладнано гальмами. Малюк щоб уникнути неприємних ситуацій, зможе пригальмувати ногами. А ось модель беговел, яка оснащена ручним гальмом, відмінно підійде для хлопців від 3 років. Завдяки гальмах, малюк зможе контролювати швидкість велобега, і в подальшому, коли пересяде на велосипед, з легкістю буде справлятися з гальмуванням.

Кращі виробники беговелів — яку фірму вибрати

Беговел набирають все більшої популярності, тому їх випуском зайнялися і виробники спортінвентарю, і виробники дитячих іграшок. У перших виходять надійні і якісні моделі, у других — дешеві і не особливо довговічні.

Якщо ви шукаєте своїй дитині дійсно хороший ранбайк, відповідний транспорт напевно знайдеться в асортименті цих фірм:

 • Chillafish;
 • Strider;
 • Runbike;
 • Kokua;
 • Puky.

З чого виготовлені беговели?

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Дерев’яний беговел . Основний недолік даної моделі в тому, що має значну вагу і ступінчасте регулювання сидіння. Але все ж, дерев’яний беговел став користуватися популярністю в Європі і Японії через екологічності та сучасного дизайну.

Пластмасовий беговел . Модель має міцну конструкцію. Стильний і яскравий дизайн, а також невелика вага. У більшості моделей, сидіння і кермо відрегулювати не можна, що є великим мінусом.

Металевий беговел . Якщо у вас є сумніви в придбанні пластмасового або дерев’яного беговел, то слід звернути увагу на пристрій виготовлене з алюмінію або сталі. У міцності і надійності сумнівів не виникне. Спочатку дитині буде важко впорається з такими моделями, так як беговел має істотну вагу.

З якого віку можна купувати дитині беговел?

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Діти розвиваються по-різному. Одні починають ходити в 10 місяців, а інші і до півтора років ще повзають.

З досвіду батьків найкраще в 1,5-2 роки купити легкий пластиковий беговел, наприклад, «Small Rider». Хоча особисто бачив на дитячому майданчику однорічного хлопчика, який їде з мамою на залізному велобеге, як сказала мама «дістався у спадок від старшої сестри».

Якщо синові чи доньці 3 рочки — краще залізну модель з камерними колесами, після якого він вже пересяде на власний байк.

Як правильно підібрати беговел дитині в залежності від його віку, на що звернути увагу і інші нюанси вибору більш докладно описані тут.

Безпека дітей при катанні на беговелах і рішення проблем

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Як ми вже зазначили вище, балансбайк вчить дитину правилам безпеки, які важливі в будь-якому виді спорту.

Звичайно, на доріжці в парку турбуватися особливо не про що, а ось якщо дитина захоче на ськейтерськую майданчик — це вже зовсім інша розмова. Лінію, за якою починається неприпустимий «екстрим», проводить мама.

Але незалежно від того, де ця лінія прокреслена,  шолом і наколінники обов’язкові!

На що звертаємо увагу при виборі:

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Кроковий розмір.  Один з найважливіших критеріїв вибору транспорту. Визначити його просто: вимірюємо довжину внутрішньої сторони ніжки карапуза або ж відстань від паху чада і до землі. Віднімаємо від отриманих цифр 2-3 см і запам’ятовуємо результат. Що далі? Майже кожен беговел відрізняється можливістю регулювання висоти сидіння. А в характеристиках до товару виробник зазвичай вказує обидва значення — мінімальну висоту і максимальну. Так ось мінімальна висота не може перевищувати «крокової розміру» (прим. — мінус 2-3 см). Тобто, якщо отриманий результат 33 см, то мінімальна висота сідла — не більше 30-31 см. При більш високих значеннях висоти сидіння малюкові буде складно згинати ноги.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Матеріал.  Крім класичних металевих моделей, сьогодні магазини пропонують пластикові і навіть дерев’яні. Останні — більш екологічні, зазвичай з берези, міцні і красиві. Але відрегулювати по висоті кермо або сідло не вийде. Крім того, такий беговел при ударі може просто розколотися. Пластикова модель — легка, стійка до корозії і міцна. Недоліки: погана амортизація і відсутність можливості регулювання сидіння / керма. Тому вибір матеріалу залежить від цілей використання: для дворічки і паркової доріжки підійде і пластиковий варіант, а ось для активних катань «по бездоріжжю» для дитини від 5 років краще брати металеву модель.

 • Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?
 • Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Матеріал коліс.  Шини з піногуми (прим. — тверді і безповітряні) більш прохідні навіть на самих нерівних дорогах. І переживати за гвоздик або осколок скла на дорозі теж немає потреби. Ці колеса зносостійкі і довго служать. Але амортизаційні властивості набагато гірше. Що стосується пневматичних шин, у них з амортизацією все в порядку, але вони важче, складніше в експлуатації (потрібно стежити за тиском в шинах) і вимагають заміни при проколі.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Наявність гальма.  Транспорт з гальмівною системою слід купувати дітям, які вже освоїли беговел. для 2-3-річок гальмо не потрібен — вони поки їздять повільно і успішно гальмують ніжками.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Підставка для ніг.  Вона стане в нагоді дітворі старше 3-х років. При з’їзді з гірки саме ця підставка дозволяє відчути всю радість катання.

Чому малюк не хоче кататися на беговел

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Більшість дітей старше 2-х років моментально освоює беговел. Відразу ж після покупки вони хочуть якомога швидше покататися і у них це легко виходить. Але є дітки, у яких відразу не виходить кататися і на освоєння йде багато часу, а деякі і зовсім відмовляються сідає в сідло.

У чому ж справа? Причини у всіх різні. Ми розглянемо проблеми, які найчастіше виникають у маленьких діток і заважають їм швидко освоїти велокат. Також ми запропонуємо варіанти вирішення та попередження виникнення цих проблем, але потрібно розуміти, що це не єдині варіанти. Мама і тато краще знають своє дитя, і тільки вони самі можуть зрозуміти, як краще вирішити проблему в їх ситуації, а наші варіанти допоможуть їм швидше знайти правильне рішення.

Можливі варіанти:

1) Велика висота беговел не дозволяє нормально відштовхуватися всією ступнею, в результаті важко їхати і долати перешкоди.

рішення:

 • правильно вибирати модель зі зростання;
 • одягати взуття на товстій підошві;
 • використовувати спеціальні накладки на підошву;
 • почекати поки малюк підросте;
 • купити меншу модель.

2) У крахітки ще недостатньо сил для ваги обраного беговел, він занадто важкий.

Дана проблема може виникнути у маленьких діток, віком близько 2-х років. Начебто модель обрана правильно по зростанню малюка, але у нього виникають труднощі при пересуванні. Якщо малюк високий, але важить нижче середнього і при цьому у нього слабко розвинені м’язи ніг, спини і рук, то важка модель може не підійти. Наприклад, коли він переїжджає через перешкоду, він повинен короткочасно підняти майже весь вага велоката, стоячи при цьому на ногах, що не так то й просто. Силою рук малюк повинен повертати кермо. Якщо він їде з гірки або просто розігнався, то при гальмуванні ногами, повинно вистачити сил зупинити їде за інерцією беговел. Адже ручне гальмо в велобегах для самих маленьких зустрічається рідко, але навіть якщо ручне гальмо є, то сили кисті руки може бути недостатньо. Якщо малюк любить залазити на гірку щоб з’їхати з неї, то він швидко втомиться,

рішення:

 • враховувати вагу велоката при покупці;
 • маленьким діткам до 2-2,5 років, купувати пластиковий беговел на один сезон;
 • допомагати малюкові в перший час заїжджати на гірки;
 • купити модель легше;
 • розвивати м’язи іншими способами, заохочуючи фізичну активність.

3) Крихітка боїться втратити іншого транспортного засобу.

Наприклад, у нього є кохана самокат, на якому він любить кататися або машинка-толокар, і малюк боїться пробувати щось інше. А раптом улюблений самокат віддадуть молодшому братику? А що якщо машинка образиться і пропаде?

рішення:

 • потрібно пропонувати кататися, але не наполягати;
 • розділити транспорт за варіантами використання, наприклад беговел — кататися на подвір’ї, самокат — для для поїздок в магазин і прогулянок з бабусею, а толокар — вдома.
 • показати інших дітей, що катаються на велокатах і машинках по черзі.

4) Малюк чітко вловлює сумніви тата або мами.

Деякі діти вловлюють найменші сумніви батьків. Наприклад мама сумнівається, а раптом її дитя впаде або тато не розуміє, навіщо взагалі їздити на такому дивному велосипеді без педалей. Діти дуже зважають на думку батьків, тому якщо малюк бачить, що беговел не подобається комусь з батьків, він може від нього відмовитися. Адже він не знає що це за незрозуміла штуковина, може бути, мама зовсім права, і до цієї штуковини краще не підходити?

рішення:

 • вирішити дану проблему серед дорослих членів сім’ї, обговорити всі сумніви і дійти спільної думки;
 • пояснити сину чи доньці всі переваги беговел, але попередити, що сильно розганятися не можна — це небезпечно.

5) Малюк просто боїться

Буває так, що і тато і мама дуже хочуть, щоб їх крихта катався на беговел, а він сильно боїться. Може він вже падав з самоката, а може бути у нього сильно розвинене почуття самозбереження, так іноді буває і це нормально.

рішення:

 • поговорити з сином або донькою, розповісти, як легко кататися на цьому красивому велокате;
 • показати малюкові інших дітей, що катаються на беговел;
 • не потрібно поспішати, дати походити з велобегом по дому;
 • в перший час вибирайте рівні поверхні для катання;
 • купити шолом на голову і захист для рук і ніг, розкажіть маленькому, що якщо він впаде, ця екіпіровка його захистить.

6) Незручна одяг або взуття

На велокате зручно їздити в тому ж одязі і взутті, в якій зручно бігати. Важкі високі черевики, спекотна, що не дихаюча і незручний одяг, стискують рух і не підходять для їзди. Під час фізичної активності, малюкові може стати жарко. Якщо одяг не пропускає повітря, то малятку під час фізичного навантаження може не вистачати кисню, адже частина його надходить через шкіру, а у дітей шкірний повітрообмін більше ніж у дорослих. Симптомами нестачі кисню є швидка стомлюваність і біль в голові.

рішення:

 • не потрібно занадто утеплятися, одягаєтеся по погоді;
 • віддайте перевагу зручному дихаючої одязі, розрахованої на активний відпочинок.

7) Невдалий для навчання сезон або нерівна поверхня.

Їхати по снігу або льоду набагато важче, ніж по рівному асфальту, тому купувати велобег взимку і відразу виходити кататися — невдало ідея. Сніг прилипає на колеса і сильно ускладнює відштовхування, що значно збільшує опір руху і енерговитрати крихти, він швидко втомиться і не захоче кататися. По розбитому асфальту або піску також непросто їхати.

Рішення:

 • для навчання вибирайте весняний, літній або осінній сезон, хорошу погоду і рівну, суху поверхню.

ТОП-5 Рейтинг кращих беговел для дітей

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ? кращий вибір для малюка

1. Novatrack Jump 12

Рейтинг (2020):  4.9

Беговел, призначений для дітей у віці від півтора до трьох років, без перемикання передач. Технічні особливості: сталева рама Hi-Ten, жорстка сталева вилка, посилені обода, гальма не передбачені конструкцією (гальмування ногами). Підходить для навчання і легких прогулянок. Діаметр коліс — 12 дюймів. Вага — 4 кг.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ? Кращий беговел для малюка

2. Puky LR M

Рейтинг (2020):  4.9

Компактний беговел, розрахований на дитину 2-3 років, зростом до 96 см, витримуючи до 25 кг ваги. Рама металева, цільні десятидюймові шини зроблені з ПВХ. Передбачена підставка для ніжок. Кермо має захисний бампер, його висота регулюється, також, як і висота сидіння. Завдяки якості збірки і продуманому пристрою, цей беговел має підвищену міцність. Легкий в управлінні, він швидко стане улюбленим засобом пересування дитини і підготує його до їзди на двоколісному велосипеді. Це один з кращих беговел за відгуками покупців.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Кращий беговел для малюка

3. Tech Team Milano 2.0

Рейтинг (2020):  4.7

Відмінний беговел, дуже гарний, і що важливо для нас — дуже легкий. Дуже легко, просто і швидко збирається. Регулюється під великий діапазон віку дитини.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Кращий беговел від 2 до 3 років

4. Cruzee UltraLite 12

Рейтинг (2020):  5.0

Беговел Cruzee UltraLite 12 — просто «Чудо»: легкий, як пушинка, дуже ергономічний, легко змінюється висота керма і сидіння, ніяких викруток і ключів для цього не треба, за три роки експлуатації, практично ніяких пошкоджень, хоча дитина на ньому просто ганяє, сидіння дуже зручне! Один восторг !

Основні плюси:

 • великий вибір кольорів (10),
 • легкий (менше 2 кг),
 • маневрений,
 • покращена конструкція коліс для легкого обертання,
 • м’яке сідло, можна подовжити.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ? кращий беговел з колесами 12 дюймів

5. Format Runbike 12

Рейтинг (2020):  4.9

Беговел, призначений для дітей у віці від півтора до трьох років, без перемикання передач. Технічні особливості: алюмінієва рама сплав 6061, що жорстка алюмінієва вилка сплав 6061, що одинарні алюмінієві обода, гальма не передбачені конструкцією (гальмування ногами). Підходить для навчання і легких прогулянок. Діаметр коліс — 12 дюймів. Вага — 3,68 кг.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Кращий беговел для самих маленьких

6. Globber Go Bike

Рейтинг (2020):  4.9

Велосипед без педалей (беговел) для дітей віком від 2-х років. Технічні особливості: полегшена сталева рама, жорстка сталева вилка, посилені пластикові обода, гальма не передбачені конструкцією (гальмування ногами), світловідбивачі на рульовій стійці, сидіння з підтримуючою ручкою. Підходить для навчання і прогулянкового катання. Діаметр коліс — 8 дюймів. Вага — 2,58 кг.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

7. Triumf Active AKB-1209W

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Кращий беговел від 2 до 5 років

8. Kokua LIKEaBIKE jumper

Рейтинг (2020):  4.9

Цей беговел найкраще підійде для діток постарше, адже він витримує до 40 кг ваги. Дитина зможе проїхати на ньому по будь-якому бездоріжжю завдяки гумовим надувним шинам, прекрасної амортизації і м’якому зручному сидінню. Алюмінієва вилка встановлена ​​на підшипниках рульової колонки Ahead. Кермо оснащене обмежувачем, який дуже допоможе недосвідченим діткам, в разі непотрібності його легко можна демонтувати. Висота сидіння регулюється. Такий транспорт не тільки прослужить довгі роки, але і витримає найактивнішу експлуатацію.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ? Хороший беговел з алюмінієвою рамою

9. Stark Tanuki Run 14

Рейтинг (2020):  4.9

Беговел, призначений для дітей у віці від двох до чотирьох років, без перемикання передач. Технічні особливості: алюмінієва рама AL-6061, що жорстка вилка Stark Rigid, одинарні обода, гальма не передбачені конструкцією (гальмування ногами). Підходить для навчання і легких прогулянок. Діаметр коліс — 14 дюймів. Вага — 4,7 кг.

Рейтинг кращих 2020: ЩО ТАКЕ беговел І ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ ПРИ ВИБОРІ?

Кращий беговел на 2-3 роки

10. Strider 12 Sport

Рейтинг (2020):  4.9

Легкий і маневрений, цей беговел підійде для дитини від 1,5 до 4 років. Великий діаметр коліс і хороша амортизація дозволяють їздити по нерівній дорозі. Шини литі, зроблені з міцного матеріалу — EVA-полімеру, є підставки для ніг. Завдяки регулюванню висоти сидіння і керма, беговел буде рости разом з дитиною не один сезон. Він розрахований на максимальне зростання 112 см і вага до 27 кг. Беговел легко збирається, ключ для збірки входить в комплект. У наявність моделі різних кольорів. У продажу завжди є безліч аксесуарів, завдяки чому можна замінити шини на надувні, встановити гальмівну систему, прикрасити ручки і т.п.

ВІДЕО

Питання / відповідь

З якого віку можна використовувати беговел?

У віці 1 року можна вже починати кататися на трьох-чотирьох колісному беговел, з 1,5-2 років на двоколісному.
Іноді діти в 1,3 вже освоюють беговел, але так само буває, що дитина тільки в 3 роки проявляє справжній інтерес до велобегу

На скільки вистачає беговел?

Беговел, так само як і будь-якого велосипеда, при правильному підборі вистачає на 2-3 сезони тому все беговел мають регулювання сідла і деякі моделі регулювання керма.

Чи допомагає беговел освоїти велосипед з педалями?

Так звісно. При катанні на велосипеді дитині необхідно навчитися відразу двом речам — тримати рівновагу і крутити педалі і часто дітям 2-4 років це дається з великими труднощами. Відкотившись активно навіть пару місяців на велобеге дитина досконало опановує почуттям рівноваги і йому залишається лише навчитися крутити педалі, що досить легко дається дітям після 3-4х років.

Як беговел впливає на фізичний розвиток дитини?

Велобег допомагає дитині навчитися координувати свої рухи, розвиває відчуття рівноваги, спритність і витривалість. Беговел забезпечує гарний розвиток тазостегнових суглобів, а так само верхнього плечового пояса, а значить і хорошої постави і звичайно ж самостійності.
Беговел успішно застосовується при реабілітації дітей після травм нижніх кінцівок (переломи / вивихи / розтягування), а так само для ослаблених дітей, дітей з проблемами опорно-рухового апарату і в багатьох інших випадках.

Чи можна кататися на беговел взимку?

Звісно так! Можливо це звучить трошки дико, адже всі ми звикли до того, що з настанням глибокої осені пора прибирати велосипеди і діставати санки і лижі, але на беговел це правило не поширюється.
По-перше беговел на стільки компактний, що на ньому можна кататися і по дому.
По-друге багато дітей із задоволенням катаються на улюбленому беспедальной велосипеді і глибокої взимку і це чудово їх розважає в дорозі, адже їм так нудно йти з батьками в заданому напрямку та ще й в об’ємній одязі ..
І по-третє — багато беговел взимку можна поставити на лижі! Так так, ви не помилилися, є спеціальні лижі які кріпляться до коліс велобега і дозволяють кататися по сніжних схилах.

Чи зручно беговел брати з собою в дорогу (в метро / в багажник автомобіля)?

Беговел як і самокати відрізняються своєю компактністю і такий транспорт легко з собою брати в будь-яку подорож як в межах міста, так і далеко за. При пересуванні по місту на громадському транспорті велокат легко брати з собою тому він легкий і його зручно нести в руці при необхідності, так само можна використовувати спеціальні ремені для перенесення або чохли, а ще беговел чудово вішається на ручку коляски, що дуже зручно при тривалих прогулянках або при прогулянці з двома і більше дітьми.

Підніжка на беговел — чи є в ній потреба?

Підніжка потрібна для правильного балансу і бажано щоб підніжка розташовувалася не спереду, а під сідлом, адже ми готуємо дитину до їзди на велосипеді, а у велосипедів як відомо педалі знаходяться саме під сідлом.
Так само при наявності підніжки можна виконувати різні трюки (їзда стоячи, ластівка, стрибки та ін.) І стоячи на підніжці зручніше і безпечніше для спини з’їжджати з поребриків та інших дорожніх перешкод.

Як вибрати відповідний під зростання беговел?

Перед покупкою посадите дитя в сідло, попередньо опустивши підсідельний штир в самий низ. Зверніть увагу на те, щоб малюк міг повністю спиратися підошвою об землю, причому коліна при цьому повинні бути трохи зігнуті. Якщо Ви купуєте через інтернет, потрібно орієнтуватися на мінімальну висоту сідла, яка вказується в технічних характеристиках кожної конкретної моделі.

До якого віку катаються на беговел?

Катаються на ньому діти зазвичай до 4-5, а то і 6 років, а потім пересідають на дитячі велосипеди. Це досить індивідуальний процес де, до речі, впливає і ріс дитини. Діти ростуть швидко і, якщо Ви бачите, що беговел вже малий, — сміливо купуйте велосипед.

Reply