Найкращі велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

https://bike-rampage.ru/wp-content/uploads/2Sannikova.jpg

Залежно від поставлених цілей складається розуміння, який повинен бути байк і якими характеристиками повинен володіти. У магазинах адже такий багатий і різноманітний асортимент, але іноді між велосипедами різних виробників складно знайти якісь разючі відмінності.

Практика показує, що при виборі не завжди потрібно керуватися вартістю, у випадку з велосипедами правило «чим дорожче, тим краще» не завжди працює. Те, що говорять нам бренди про себе, це хороший орієнтир, що б вибрати для себе те, що потрібно саме нам.

Хтось із виробників був піонером і зробив разючий вклад в розвиток технологій, хтось пішов шляхом інновацій або повторення, або зробив свій якісний продукт. Але ми можемо вибирати або любити той чи інший бренд за його філософію, дизайн, продуманість, популярність або ж доступність. Кожного чіпляє щось своє, і розповідаючи про найвідоміших велосипедних виробниках, які продаються в Україні, ми хотіли показати щось унікальне і розповісти цікаві історії.

Також нам стало цікаво порівняти їх за характеристиками між собою. А ще ми пройшлися по інтернет-магазинах дистриб’юторів для того, щоб з’ясувати, у скільки нам обійдеться модель велосипеда з досить якісною вилкою і гідравлічними гальмами. Приємного знайомства

Що оцінювати

Виберемо кілька параметрів, за якими можна оцінити бренди, щоб скласти більш-менш об’єктивний рейтинг велосипедних брендів.

Асортимент

Бренд може бути чудовим і відомим … але лише в середовищі професійних спортсменів. Або ж талановитий дизайнер може випускати геніальні серії дитячих велосипедів. Без сумніву, навіть лідерства в одному із сегментів велосипедного ринку абсолютно недостатньо для визнання бренду кращим.

Глобалізація і обсяги продажів в наші дні такі, що серйозний виробник постійно диверсифікує свій модельний ряд, прагнучи задовольнити самих різних користувачів — спортсменів, тріальщіков, BMX-ерів і простих любителів велопрогулянок. Саме в цьому напрямку рухаються кращі, тому що кожен райдер унікальний, і бренд повинен пам’ятати про його потребах.

Якість

Дуже складне для визначення слово — якість. Економісти кажуть, що якість — це міра відповідності продукту очікуванням клієнта. Будемо виходити з цього визначення. Наші очікування від велосипеда такі:

 • відсутність поломок;
 • хороший зовнішній вигляд;
 • реальна пристосованість байка до умов, для яких він заявлений;
 • виконання виробником своїх обіцянок.

Можна далеко піти по шляху формалізації вимог, але в більшості випадків мірою якості стає середній бал відгуків реальних покупців. На них в першу чергу і будемо звертати увагу.

Досвід и історія

Знання, виробничі потужності та історія компанії теж дуже важливі. Звичайно, новачки можуть швидко провести велику кількість велосипедів, можуть запропонувати широкий модельний ряд і навіть задовольнити конкретних користувачів. В реальності ж без серйозної інженерної школи і визнання в середовищі «фанатів» бренд не буде повноцінним. У нього відсутня «подушка» на випадок проблем і напрацювань, які дозволять зробити ривок в майбутнє.

Доступність

Останній, але найважливіший для кінцевого покупця пункт. У доступність входить:

 1. Вартість велосипеда.
 2. Можливість придбання в даний конкретний момент.

Чому доступність так важлива? Тому що перше питання при покупці будь-якої речі тривалого користування — «яку суму ви готові витратити»? І тільки після цього можна починати обговорення про стилі катання, сезонах, звичках і різні обмеження.

Другий фактор — це можливість наживо протестувати велосипед або в магазині, або по будь-якій програмі тест-драйвів. Це дуже важливо, тому що для комфорту в катанні може не вистачити буквально пари сантиметрів довжини рами або тактильного відчуття від облатки керма або манетки. Все це можна відчути, лише проїхавшись на велосипеді до його покупки.

Загальна таблиця

Для складання рейтингу були обрані 10 найпопулярніших фірм в Україні:

 1. Stels.
 2. Merida.
 3. Cube.
 4. TREK.
 5. Giant.
 6. Specialized.
 7. Schwinn.
 8. GT.
 9. Author.
 10. Forward.
 11. Norco.

Зі зрозумілих причин до списку не вибиралися велосипеди різних торгових мереж і зонтичні бренди, наприклад, KIA або BMW. Список марок для порівняння може здатися неповним, але це ті імена, які знають і шукають в Інтернеті російськомовні користувачі.

Зведена таблиця виявилася такою:

Місце бренд асортимент якість досвід доступність Разом
1 GT 8 10 10 9 37
2 Merida 8 7 6 9 30
3 Stels 10 5 4 10 29
4 Specialized 5 10 10 4 29
5 Cube 6 8 6 8 28
6 Giant 10 6 4 8 28
7 Author 8 8 6 6 28
8 Forward 10 4 4 10 28
9 Schwinn 4 10 10 3 27
10 TREK 6 7 6 6 25
11 Norco 4 5 6 6 21

Трохи про виробників

Розглянемо кожного учасника рейтингу докладніше.

1. GT

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Безумовний лідер рейтингу — компанія GT — цілком цього заслужила. Маючи величезну популярність, незрівнянне якість і величезну модельну лінійку, велосипеди цієї компанії доступні навіть в невеликих російських містах.

Сучасне поведінку на ринку GT максимально виважено: випускаючи кілька «хедлайнерів», які максимально опрацьовуються і випускаються величезними партіями, компанія формує цілий ряд рідкісних моделей, які закривають конкретні потреби. Наприклад, такими стають дорожні гібриди, прогулянкові круїзери або дитячі беговел.

Історія компанії почалася в 1972 році, коли Гей Тернер (GT) зробив для свого сина BMX раму, яка виявилася на рідкість вдалою. Згодом він закріпив свою розробку, створивши ще кілька моделей, а в 1979 була утворена компанія, засновниками якої став Тернер, який відповідав за розробку і вдосконалення байків, і Річард Лонг, в минулому власник велосипедного магазину, який став відповідати за збут.

На початку 90-х, після смерті Тернера, компанія почала зазнавати труднощів, хоча й залишалася одним з провідних виробників гірських велосипедів в США. У 1998 році компанія об’єдналася з Schwinn, а в даний час знаходиться в конгломераті, що включає Cannondale, Schwinn і Mangoose.

 2. Merida

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Друге місце займає ще один представник «якісних масовиків». Не маючи багату історію, зате пустивши коріння в максимально вигідному для виробництва регіоні, компанія за 45 років існування змогла вийти на ринки Європи і США, захопивши в деяких країнах перший рядок за обсягами продажів. Підтвердженням успіху компанії в комерційному напрямку можна вважати покупку Меріда 49% акцій американської Specialized — виробника компонентів для велосипедів професійних команд і збірних.

Компанія повністю тайванська. Вона була відкрита як невеликий вело-магазин в 1972. Початкова орієнтація на японські велосипеди і запчастини збереглася в якості вироблених зараз продуктів, а збереження виробництв на острівному Тайвані дозволяє розвивати свою інженерну школу при порівняно низьких витратах.

3. Stels

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Російський виробник, довгий час імпортувати велику кількість компонентів з Китаю, відкриває в Росії вже третій завод. Під маркою STELS зараз виробляються не тільки велосипеди, але і мотоцикли, моторолери та різна мото-техніка, в тому числі запчастини. На компанію не вплинула криза 2008-2010 років, і зараз, за ​​заявою інформаційної служби компанії, STELS — перші за обсягом випуску велосипедів в Європі.

Історія ж компанії починається в 1996 році в підмосковних Люберцях. Довгий час засновники займалися імпортом і замовленням конкретних моделей за кордоном, а в 2003 році відкрили своє виробництво в Кубинці. За сумою очок STELS помітно перевершує інших конкурентів за рахунок доступності та покриття ринку.

Кожен другий велосипед в Росії — це STELS, і кожен велосипедист зможе знайти собі відповідну модель. Саме доступність, на тлі середньої якості і не найсерйознішою інженерної школи, робить цього виробника гідним третього місця рейтингу брендів.

4. Specialized

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Повна назва компанії — Specialized Bicycle Components, і це один з найбільших виробників велосипедів і комплектуючих до них. Компанія є однією з кращих за всіма рейтингами якості. Вона всесвітньо визнана як головний новатор вело-галузі. Величезні обсяги дозволяють інвестувати великі суми в НДДКР.

Заснована компанія, як і багато сучасних лідери ринку, в середині 70-х Майком Сіньярдом, який спочатку разом з батьком, а потім і самостійно займався відновленням старих велосипедів і їх перепродажем. Назва Specialized з’явилося після налагодження контактів з італійськими виробниками комплектуючих. Спочатку Майк займався їх імпортом і перепродажем в США. У 1976 році з’явилася перша інновація — власна модель шини, а в 1981 році був випущений перший велосипед.

Серія інновація тривала до середини дев’яностих, компанія придбала ім’я і величезне число шанувальників, першої вивівши на ринки багато сучасних «стандарти» — композитні матеріали, найнери, кілька типів амортизаторів. Однак ряд невдач привів до того, що на початку 2000-х бренд був куплений тайванської Merida, але повністю збережений як передове в технічному плані підрозділ, без об’єднання з основними виробничими потужностями.

Місце поза першої трійки рейтингу даної компанії обумовлено виключно рідкістю і високою вартістю розробок, які фактично мало кому доступні в Росії.

5. Cube

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Німецька компанія Cube закріпилася на російському ринку як виробник якісних велосипедів. Заснована німецьким студентом в 1993, компанія не змінює початкового кредо — азіатські комплектуючі збираються в Баварії (Німеччина), після чого продаються під маркером німецького товару. Що говорить сама за себе — неперевершена якість кожної деталі.

Щорічно в світі продається не один десяток тисяч моделей велосипедів Cube, до того ж вони регулярно беруть участь в шосейних велоперегонах і змаганнях з крос-кантрі. До речі, у Куба є відмінний велосипед для кросс-кантрі.

Завод по збірці, дизайн, проектування — все відбувається в Баварії, мальовничому куточку, оточеним Альпами — горами з кам’янистими спусками і болотистими низинами.

Ці люди точно розуміють, яким повинен бути гірський велосипед, спонсорують власну професійну МТБ команду Cube Action Team, розробляють хитрі сучасні технології в кооперації з Мюнхенським технічним університетом. Складається враження, що створюють їх з особливим натхненням, з огляду на навіть найнезначніші потреби райдерів.

Колеса виробляються і збираються власними силами на заводі, з усією німецькою пунктуальністю. Але все ж фетиш, яким є «кубики» для шанувальників МТБ, обумовлений дизайном. Красивим оригінальним класним дизайном і високою функціональністю компонентів.

Фарбують рами за технологією концерну BMW. А на топових моделях ще малюють своє лого лазерним гравіюванням.

І вони дійсно дуже красиві. Хлопці з Cube стверджують, що вони бренд номер 1 з продажу велосипедів у вищій ціновій категорії в Європі.

Дійсно, якість збірки даних велосипедів чудово, а ціна цілком доступна. Як і багатьом «среднякам», цій фірмі не вистачає виразності в самих байках, хоча загальний маркетинг збудований відмінно. Німецька якість в сукупності з підтримкою спортивного руху роблять компанію дуже відомої, і мало хто не чув про ці велосипедах.

6. Giant

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Giant Bicycles Co. Ltd — найбільший виробник велосипедів в світі. Як і Merida, компанія родом з Тайваню, і там же тримає більшу частину виробничих потужностей. Відкрита компанія, на відміну від своїх конкурентів, була саме як виробнича. Зараз на потужностях Giant проводиться (за даними Wikipedia) 55% «фірмових» велосипедів, в тому числі Trek і Scott.

Компанія, виробляючи велосипеди для багатьох замовників, має доступ до всіх технологій, але сама не має славу новатором. Giant — це доступні среднякі, поки не дуже популярні в Росії (позначається імпортне походження і конкуренція з Stels), і знаходиться на своєму місці в рейтингу з-за свого модельного ряду. Під брендом Giant можна знайти велосипед будь компонування і комплектації, хоча іноді його й доведеться чекати з Китаю.

7. Author

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Для гонщиків і просто любителів гарної їзди компанія випускає велоодяг і супутні аксесуари, роблячи прогулянки на велосипедах — способом життя. У 2002 році з’явилися знамениті дертовие двоколісні моделі A-Gang.

Цікаво, що навіть в бюджетних моделях конструктори використовують гидроформовки. А підліткові велосипеди Author одні з кращих.

Цей бренд відомий як національний чеський виробник велосипедів. Починав свій бізнес Мартін Гавлена ​​як імпортер велосипедів і запчастин з Китаю на початку 90-х. Через 3 роки вирішив створити власний бренд і випускати якісні велосипеди.

У 1994, підкоривши ринки Чехії і Словаччини, бренд почав рости, розширювати модельний і розмірний ряд і ринки збуту по країнам-сусідам. Вони вдало використовували свою перевагу: маючи більш низьку ціну, ніж у конкурентів, і спираючись на внутрішній ринок, у Author вийшло вирости з локального бренду до рівня відомого європейського виробника.

Є тут ще один важливий фактор — Чехія дуже велосипедна країна з чудовими велосипедними традиціями. Компанія відмінно і вчасно підхоплювала всі еволюційні зміни в технологіях. Завдяки співпраці з чеськими науковими інститутами, механіками і велогонщиками були розроблені якісні і своєрідні моделі велосипедів, починаючи від підліткових і міських закінчуючи ВМХ.

Розробка і складання відбувається в Чехії, компоненти виробляють в Гонконзі і закуповують у ряду відомих виробників. За цей час було запатентовано кілька своїх авторських технологій.

У бренда є ще 2 марки: Mаdison як нижня лінійка велосипедів, а співпраця з самим іменитим Тріалісти країни Яромиром Спесні вилилося в бренд для екстремального катання A-Gang.

І з приводу національного чеського бренду і велосипедної країни: Author є титульний спонсором більше 10 веломарафонів по всій країні. Чеські спортсмени завжди є в еліті велоспорту, а Чехія відома не тільки пивом і Шкодами.

 8. Forward

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Друга російська марка в рейтингу, мабуть, має негативну репутацію через своїх витоків. Фактично Forward заснована на базі Пермського Велосипедного Заводу (марка «Кама») і внаслідок важкого становища в країні (1999-2003 р) випускає переважно бюджетні велосипеди і переробки радянських моделей. Лише в середині 2000-х компанія почала розробляти нові зразки високого рівня, йдучи від ультрабюджетних рішень. До сих пір займаючи ніжу бюджетних байків, Forward є максимально доступним, але не особливо якісним вибором.

 9. Schwinn

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Дана компанія — це легенда серед велосипедних фірм. Кожен поважаючий магазин виставляє 1-2 круізера Schwinn в залі, щоб показати, що цінителі тут бувають. Звичайно, такі велосипеди ніколи не купуються, але ж головне — ім’я! Займаючи низьку позицію в рейтингу, даний виробник є столітнім еталоном якості і стилю, але дуже вимогливий до грошових ресурсів, так і асортиментом моделей не прагне виділитися.

Schwinn Bicycle Company заснована в Чикаго 1895 році американським німцем. Компанія вважається одним з «винахідників» сучасного велосипеда за рахунок введення в своїй продукції безлічі стандартів. Крім того, сам напрямок круизеров — модних міських велосипедів з якісним дизайном «під мотоцикл» — належить їй і першої моделі AeroCycle.

 10. TREK

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Велосипеди цієї марки — одні з найбільш затребуваних на сьогоднішній день, до того ж неодноразово займали якщо не перші, то призові місця в гонці Тур-де-Франс. Крім шосейних і гірських професійних моделей, компанія Trek орієнтується на випуск дитячих моделей, міських, жіночих, туристичних і т.д.

Якщо ми говоримо Trek — ми говоримо про легендарності.

По-перше, напевно, саме продуктивну співпрацю: Trek злився з компанією геніального конструктора, вигадник, велогонщика Гаррі Фішера — воістину легенди в Веломир.

Саме він родоначальник такого явища як МТБ (mountainbiking — катання по горах) і даунхіл (downhill — швидкісний спуск з гори). Саме йому ми зобов’язані появі найнеров, а також тим, що жіночі велосипеди стали саме жіночими; він же породив клас двухподвесов, без яких неможливо уявити сучасний гірський велосипед. Дуже багато інших його інженерних рішень впроваджені в сучасні гірські велосипеди. Так-так, і в той, який у вас ось там он стоїть — теж.

Ленс Армстронг — напевно, один з найпопулярніших велогонщиків. На велосипеді Trek він 7 разів переміг в самому титульному шосейному змаганні — Тур-де-Франс. При всіх допінгових скандалах і його нелегку долю, його досвід і фонд LiveStrong допоміг багатьом людям подолати рак.

Наш найпопулярніший український гонщик і просто чудова людина Ярослав Попович, став світовою зіркою велоспорту саме представляючи команду Trek. І тепер після завершення професійної кар’єри він став спортивним директором своєї команди «Trek Factory Segafredo».

Грег Лемонд, легендарний 3-х разовий переможець Тур-де-Франса, почав випускати свої велосипеди під маркою LeMond Bicycles, але через невдалий маркетингу компанія злилася з компанією Трек.

Легендарний американський бренд свого часу Klein Bikes також перейшов під крило корпорації і перестав випускати велосипеди під своєю назвою, але його творець Гарі Клейн продовжив роботу в фірмі Трек придумав і запатентував безліч речей, які до сих пір використовуються в сучасних велосипедах.

Trek зібрав під своїм крилом кращих інженерів, кращі бренди, і кращих спортсменів. Напевно, це і є секрет успіху цього виробника.

 11. Norco

НАЙКРАЩІ велосипедні БРЕНДИ ТА ЇХ РЕЙТИНГ

Бренд Norco. Берт Льюїс, Канадець з Північної Вірджинії, одного разу зрозумів, що якісних велосипедів немає, а хотілося б, і в 1964 році переобладнав свій курник під веломастерскую. Так і зародилася компанія The Northern Cycle Industries, але з розвитком, довгу назву скоротили до Norco.

Ці велосипеди радують і користуються пошаною, особливо у тих велосипедистів, які люблять екстремальні спуски і пострибати. Велосипеди компанії продаються в 125 країнах світу, і за 52 роки існування марка заслужила дуже хорошу репутацію.

Секрет успіху — пристрасть і любов до того, що вони роблять. Norco першими почали робити 10-швидкісні велосипеди, зробили величезний склад в популяризацію та розвиток BMX напрямки.

Перша команда при фабриці з’явилася в 1980 році. Так само вони спонсорують континентальну команду по шосе, команду тріалістів і даунхільщіков, які займають високі місця в змаганнях. Джилл Кінтнер на Norco завоювала бронзову медаль на Олімпіаді в категорії BMX в 2008 і виграла багато міжнародних стартів.

Керівництво компанії пишається тим, що разом з гонщиками вони облаштували байк-парк в заповіднику Vancouver’s North Shore, там дійсно рай для велосипедистів: купа Трейл, скелястих спусків і взагалі дуже красиво. Компанія кілька разів отримувала призи від авторитетних велосипедних видань за кращий велосипед, кращий дизайн та інновації.

Висновок

Даний рейтинг не повний, але досить об’єктивний, щоб скласти уявлення про різні бренди і факторах, за якими їх варто оцінювати і вивчати. Але щодо реального вибору велосипеда бренд не повинен бути визначальним. Головне — це якість, зручність і доступність конкретної моделі, що підходить під ваш стиль катання і ваші запити.

У рейтингу ж, безумовно, заслужено «перемагає» GT. Цю марку на поточний момент можна вважати еталоном на російському ринку. Висока якість, поширеність, яскраве і знайоме ім’я, а також доступність в будь-якому регіоні і за цілком виразні гроші — все це робить бренд одним з кращих. Перекоси в якість або масовість теж цілком успішні, але це не повний успіх.

Слід зазначити хороші позиції російських виробників. Незважаючи на обрану стратегію імпорту та виробництва бюджетних байків, Stels і Forward мають великі перспективи і демонструють це, збільшуючи обсяги виробництва з року в рік.

 

Reply