Все про швидкість на велосипеді. Рекорди і Досягнення. Середня і максимальна.

https://bike-rampage.ru/wp-content/uploads/speed1.jpg

При поїздці на велосипеді навколо тебе немає залізної коробки, як при їзді на автомобілі, і ти відкритий вітру та інших погодних умов. При катанні на велосипеді під тобою немає важкого сталевого корпусу, як при їзді на мотоциклі, і ти просто летиш над землею. Швидкість в подібних умовах відчувається максимально повноцінно.

Дуже багато початківці велосипедисти переоцінюють швидкість, з якою вони їздять. Помітивши на комп’ютері цифри 25-30 км / ч, багато хто думає, що з цією швидкістю вони найчастіше пересуваються, і це є середня швидкість. Але це не так, таку швидкість може утримувати тільки досвідчений велосипедист, а спортсмени крім того здатні на неймовірні рекорди.

 Рекорди швидкості на велосипеді

Все про швидкість на велосипеді. Рекорди і досягнення. Середня і максимальна.

Максимальна швидкість  на Велодромі  — 51,151 км / ч. У гонці на треку в Мехіко італійський спортсмен Франческо Мозер в 1984 році за одну годину проїхав відстань 51,151 км. Такий результат вважається рекордом швидкості і витривалості. Як зізнався в 1999 році сам рекордсмен: утримувати високу швидкість і не збивати темп ні на секунду йому допоміг кров’яний допінг, який в той час не була заборонений.

Максимальна швидкість по прямій,  при установці на велосипед аеродинамічного обтічника  — 133,78 км / ч. Цей світовий рекорд був поставлений 26 річним голландцем Себастьяном Боуйер в 2013 році на дистанції 200 метрів. Спортсмен лежав на спині, у цього велосипеда педалі встановлені спереду, а сам веломобіль повністю закритий надлегким обтічником з вуглецевого волокна. Цей веломобіль був побудований спільно студентами Вільного університету в Амстердамі і Дельфтського технологічного університету.

Максимальна швидкість по прямій,  при укритті велосипеда в повітряному мішку  — 268,83 км / ч. Цей абсолютний рекорд швидкості на велосипеді був поставлений 50-річним відбувся спортсменом Фредом Ромпельбергом з Нідерландів в 1995 році. Такий результат був досягнутий на рівній поверхні висохлого соляного озера в штаті Юта (Бонневількая соляна рівнина), і тільки завдяки дотримання велосипеда за спереду рухомим гоночним автомобілем, великий обтічник якого захищав велосипедиста від набігаючого потоку повітря. Зрозуміло, був побудований спеціальний велосипед, на якому неможливо їздити в звичайних умовах.

Все про швидкість на велосипеді. Рекорди і досягнення. Середня і максимальна.

У 2019 американка Денис Мюллер-Кореньок побила швидкісний рекорд, поставлений спортсменом з Голландії Фредом Ромпельбергом, розігнати на велосипеді майже до 269 км / ч в 1995 році. Дівчина поставила рекорд на знаменитій трасі в штаті Юта, активно використовується гонщиками всього світу. Майданчик для заїздів є дно висохлого озера Бонневілль.

При заїзді Денис йшла на буксирі, поки тягнув її дрегстер не досяг відмітки в 240 км / ч, після чого дівчина знялася з буксира і продовжила рух на байці, розкручуючи педалі. Спортсменка використовує спеціальний велосипед з карбону, що забезпечує високу стійкість і можливість розганятися до величезних швидкостей. Він допоміг їй набрати максимальну швидкість 295,6 км / ч. Рубіж у 300 км / год залишився покірний, але результат все одно вражаючий.

Все про швидкість на велосипеді. Рекорди і досягнення. Середня і максимальна.

Максимальна швидкість  при спуску з гори становить 222 км / ч. Цей рекорд швидкості встановлений на маунтинбайке (гірському велосипеді) французом Еріком Бароном у 2000 році на обкатаній крижаний гірськолижній трасі у Французьких Альпах. Для установки цієї межі швидкості був побудований велосипед з поліпшеною аеродинамікою, але з амортизованою вилкою і заднім підвісом. Сам спортсмен був одягнений в аеродинамічний жорсткий костюм-скафандр. У 2002 році Ерік Барон, вже на сухому гравійному схилі вулкана Сьєрра-Негро в Нікарагуа зміг розігнатися до 210,4 км / год. Проїхавши близько 400 метрів велосипед під сміливцем, через нестерпний навантаження на раму, розірвало на дві частини. Ерік Барон отримав сильний перелом стегна, вивих лівого плеча і шийного відділу хребта, численні удари і порізи, але спортсмен вижив завдяки шолому і захисному костюму.

Максимальна середня швидкість на шосейному велосипеді становить 41,654 км / ч. Таку швидкість зміг тримати на дистанції «Тур де Франс» американський шосейний гонщик Ленс Армстронг в 2005 році. На спусках з гір учасники цього змагання розвивають швидкість близьку до 90 км / ч.

Можливості непідготовленого велосипедиста

Все про швидкість на велосипеді. Рекорди і досягнення. Середня і максимальна.

Яких важко рекорди надихають будь-якого спортсмена, а звичайній людині, іноді вибирають на велосипедні прогулянки, набагато цікавіше дізнатися: з якою швидкістю можна рухатися по звичайних дорогах, не беручи участь в змаганнях.

Для вимірювання швидкості на велосипед, не так давно — п’ятнадцять-двадцять років тому встановлювали великі, важкі і ненадійні механічні спідометри. Сьогодні кожен може дозволити собі купити мініатюрний електронний велокомпьютер, який крім поточної швидкості і загального пробігу відображає середню швидкість руху, максимальну швидкість, довжину маршруту, темп в хвилину, витрата калорій, час у дорозі, і одному корисну інформацію в більш дорогих моделях.

Середній велосипедист на сучасному гірському велосипеді без надмірних зусиль може тримати середню швидкість 18-20 км / год по шосе, проїжджаючи 10 км за 30 хвилин. Такий же велосипедист на шосейному велосипеді може пересуватися з середньою швидкістю 20-25 км / год по прямій асфальтованій дорозі, проїжджаючи 10 км за 25 хвилин. Пол їздця не має вирішального значення, на таких швидкостях. Середнім велосипедистом вважається людина, яка катається приблизно 20-50 годин на місяць або 1-2 години в день.

На невеликих відстанях близько 10 км розвивати середню швидкість 18 км / год може кожен, включно і підлітки від 12-14 років. Більш досвідчений велосипедист, що проїжджав не одну тисячу кілометрів на рік, аналогічну дистанцію проїде в два рази швидше. У нього вище фізична сила, краща техніка їзди і, як правило, більш якісний велосипед. Такі люди завдяки натренованої витривалості можуть утримувати швидкість близько 30 км / год, на дистанції 100 км по шосе. На такі відстані середній велосипедист вкрай рідко виїжджає, або не їздить зовсім.

У міських умовах необхідно: об’їжджати зупинилися автомобілі і громадський транспорт, зупинятися на перехрестях і переїздах, пригальмовувати до входу в повороти і перед пішоходами, тому середня швидкість велосипедиста в місті завжди нижче, ніж на шосе, приблизно на 5-10 км / ч.

Незважаючи на те, що на шосейному велосипеді можна їздити швидше по асфальту, ніж на гірському, його не можна рекомендувати для поїздок по місту. Байкер сидить низько на шосейники і має погану оглядовість, а зупиниться аварійно на такому велосипеді без занесення не вийти. Гірський велосипед, хоча і повільніше шосейного при русі по твердому покриттю, але більш кращий для їзди по місту. На маунтінгбайке дуже легко маневрувати завдяки широкому керму, а відмінне зчеплення широких шин з асфальтом дозволить миттєво застигнути на місці.

При їзді по пересіченій місцевості, навіть на гірському велосипеді, неможливо розвинути максимальну швидкість 30 км / ч. Оскільки поза асфальтом на шляху часто зустрічаються ями, горби, пісок, при проїзді яких швидкість значно знижуватиметься. При їзді на маунтігбайке по лісовій дорозі середня швидкість зазвичай становить 15 км / год.

З іншого боку, шосейний велосипед, маючи малу товщину покришок і більше розподіл ваги на переднє колесо, фактично не годиться для катання по лісі. Середня швидкість руху шосейного велосипеда при їзді по піску, опалим листям, снігу складе 5-8 км / год. При спробі подолати глибокий пісок або сніг на шосейники, переднє колесо занесе в сторону, або воно упреться в продавлений пісок, і наїзник, можливо, катапультируется через кермо. Крім того, при їзді на велосипеді без амортизаторів по гравійної або прокатаної гусеничним транспортом дорозі, дуже швидко накопичується втома, через удари на руки і хребет.

Все про швидкість на велосипеді. Рекорди і досягнення. Середня і максимальна. 6 Sep 1996: Chris Boardman of Great Britain breaks the world hour record by cycling 56.3759 km in an hour at the Manchester Velodrome in Manchester, England. Mandatory Credit: Gary M. Prior / Allsport

Досвідчені спортсмени здатні долати відстані в 100 кілометрів, рухаючись із середньою швидкістю близько 30 км / ч. Так Руй Кошта (переможець групової гонки на 242 км) в 2013 році проїхав дистанцію з середньою швидкістю 36 км / ч.

Для прикладу наведемо норми отримання розрядів велоспорт-шосе в дисципліні «індивідуальна гонка на час» (РОСІЯ):

Звання / розряд Дистанція (км) Час (хвилин) Середня швидкість (км / год)
МСМК чоловіки 50 64 46,88
МСМК жінки 25 35,5 42,25
МС чоловіки 25 33 45,46
МС жінки 25 37,5 40
КМС чоловіки 25 35,5 42,25
КМС жінки 25 40 37,5

Трохи історії

За нормативами ГТО в СРСР, щоб отримати золотий значок, необхідно було проїхати на велосипеді:

Вік (років) / пол Дистанція (км) Час (хвилин) Середня швидкість (км / год)
19-28 чоловіки 20 43 27,91
18-28 жінки 10 25 24
29-39 чоловіки 20 46 26,09
29-34 жінки 10 27 22,22

Фактори, що впливають на швидкість руху

Все про швидкість на велосипеді. Рекорди і досягнення. Середня і максимальна.

Рівень підготовки велосипедиста

Швидкість руху найбільше залежить від фізичної сили і витривалості наїзника. Досвід їздця більше впливає на швидкість їзди, ніж вибір типу велосипеда. При русі по шосе досвідчений велосипедист на гірському велосипеді зможе утримати на хвості початківців гонщиків на шосейних велосипедах, зберігаючи більш високу швидкість навіть при підйомах в гору.

Опір зустрічного повітря

На швидкостях 25-27 км / год істотно гальмує рух велосипеда опір повітря. Якщо дме зустрічний вітер, то стає важко рухатися вже на швидкості 10-15 км / год. На гірському велосипеді з широким і високо встановленим кермом, а особливо, з низько опущеною сідлом, набагато важче крутити педалі на швидкості 30 км / год, чим на шосейному велосипеді. У шосейника є особлива деталь — вузький кермо з нижнім захопленням (баранячі роги). При відчутному опорі зустрічного вітру наїзник шосейного велосипеда може пригнутися до керма, захопивши кермо за нижню частину дуги, таким чином, значно знизивши навантаження.

Повністю позбавитися від тиску зустрічного повітря можна тільки заїхавши в повітряний мішок, під захистом йде попереду автобуса або вантажного автомобіля. Але прилаштовуватися ззаду за автобус або вантажний автомобіль дуже небезпечно, так як вони можуть різко загальмувати або повернути при об’їзді ями.

Опір котінню

Особливо відчувається це протидія на початку руху. На розгін з місця через нього йде більше енергії, як у велосипедиста, так і у двигуна автомобіля. Після початку руху опір коченню менше позначається на величині зусилля, необхідного для розгону. Зі збільшенням швидкості руху це протидія поступово зменшується.

Збільшення тертя між шиною і дорогою в першу чергу підвищує величину опору коченню. Вузьку шину, яка продавила м’який грунт важко відірвати від землі. Шина з широко розставленими протектором надмірно притирається до твердого асфальтовому покриттю, до того ж при цьому швидко стирається. Тому вибирати покришки по ширині, площі і глибині протектора слід з урахуванням того, якими шляхами ви будете їздити на велосипеді.

Тиск в камері значно впливає на тертя між шиною і дорогою. Чим сильніше накачана камера, тим легше колесо котиться по асфальту і твердому грунту. Для полегшення їзди по щебеню, піску, бруду, снігу тиск в камерах рекомендується знизити.

Велика вага велосипеда сильно підвищує величину опору коченню. Розігнати і штовхати в гору важкий гірський велосипед завжди складніше, ніж більш легкий шосейний.

Збільшення діаметра колеса зменшує величину опору коченню. Велосипед для дорослих значно довше рухається накатом по прямій, ніж дитячий. Крім того велике колесо легше долає нерівності дороги, перекочуючись через маленькі ямки.

Тертя в передавальних механізмах

Швидкість велосипеда напевно знизить не змазати або брудна ланцюг, а також зношені втулки і каретка. Якщо ви прагнете досягти великій швидкості, тоді вам необхідно купити дорогі втулки і механізм каретки, і в подальшому стежити за станом їх мастила.

Амортизатори на велосипеді, особливо занадто м’які, знижують швидкість по рівному асфальту. Але вони виявляються незамінними при подоланні ділянок доріг з дрібними нерівностями. Амортизована вилка при русі по місту виявляється не замінної, тоді як від заднього підвісу можна і відмовитися.

Взагалі то, сильно дотримуватися наведених вище середніх швидкостей не варто, тим більше максимальних. Ви повинні кататися на велосипеді зі зручною для вас швидкістю, отримуючи задоволення від поїздки.

Часті питання

Яка максимальна швидкість велосипеда на Велодромі?

Максимальна швидкість на Велодромі — 51,151 км / ч. У гонці на треку в Мехіко італійський спортсмен Франческо Мозер в 1984 році за одну годину проїхав відстань 51,151 км. Такий результат вважається рекордом швидкості і витривалості. Як зізнався в 1999 році сам рекордсмен: утримувати високу швидкість і не збивати темп ні на секунду йому допоміг кров’яний допінг, який в той час не була заборонений.

Яка максимальна швидкість по прямій в аеродинамічному обтічнику?

Максимальна швидкість по прямій, при установці на велосипед аеродинамічного обтічника — 133,78 км / ч. Цей світовий рекорд був поставлений 26 річним голландцем Себастьяном Боуйер в 2013 році на дистанції 200 метрів. Спортсмен лежав на спині, у цього велосипеда педалі встановлені спереду, а сам веломобіль повністю закритий надлегким обтічником з вуглецевого волокна. Цей веломобіль був побудований спільно студентами Вільного університету в Амстердамі і Дельфтського технологічного університету.

Яка максимальна швидкість при укритті велосипеда в повітряному мішку?

У 2019 американка Денис Мюллер-Кореньок побила швидкісний рекорд, поставлений спортсменом з Голландії Фредом Ромпельбергом, розігнати на велосипеді майже до 269 км / ч в 1995 році. Дівчина поставила рекорд на знаменитій трасі в штаті Юта, активно використовується гонщиками всього світу. Майданчик для заїздів є дно висохлого озера Бонневілль.

Яка максимальна швидкість велосипеда під час спуску з гори?

Максимальна швидкість при спуску з гори складає 222 км / ч. Цей рекорд швидкості встановлений на маунтинбайке (гірському велосипеді) французом Еріком Бароном у 2000 році на обкатаній крижаний гірськолижній трасі у Французьких Альпах. Для установки цієї межі швидкості був побудований велосипед з поліпшеною аеродинамікою, але з амортизованою вилкою і заднім підвісом.

Яка максимальна швидкість на шосейному велосипеді?

Максимальна середня швидкість на шосейному велосипеді становить 41,654 км / ч. Таку швидкість зміг тримати на дистанції «Тур де Франс» американський шосейний гонщик Ленс Армстронг в 2005 році. На спусках з гір учасники цього змагання розвивають швидкість близьку до 90 км / ч.

Яка середня швидкість на велосипеді?

Середній велосипедист на сучасному гірському велосипеді без надмірних зусиль може тримати середню швидкість 18-20 км / год по шосе, проїжджаючи 10 км за 30 хвилин. Такий же велосипедист на шосейному велосипеді може пересуватися з середньою швидкістю 20-25 км / год по прямій асфальтованій дорозі, проїжджаючи 10 км за 25 хвилин. Пол їздця не має вирішального значення, на таких швидкостях. Середнім велосипедистом вважається людина, яка катається приблизно 20-50 годин на місяць або 1-2 години в день.

Яка середня швидкість на велосипеді під час спуску з гори?

При їзді по пересіченій місцевості, навіть на гірському велосипеді, неможливо розвинути максимальну швидкість 30 км / ч. Оскільки поза асфальтом на шляху часто зустрічаються ями, горби, пісок, при проїзді яких швидкість значно знижуватиметься. При їзді на маунтігбайке по лісовій дорозі середня швидкість зазвичай становить 15 км / год.

Яка середня швидкість на велосипеді при їзді по піску, опалим листям або снігу?

Середня швидкість руху шосейного велосипеда при їзді по піску, опалим листям, снігу складе 5-8 км / год.

Яка середня швидкість велосипеда на відстані 100 км?

Досвідчені спортсмени здатні долати відстані в 100 кілометрів, рухаючись із середньою швидкістю близько 30 км / ч. Так Руй Кошта (переможець групової гонки на 242 км) в 2013 році проїхав дистанцію з середньою швидкістю 36 км / ч.

Від чого залежить швидкість велосипеда?

Опір повітря (аеродинаміка).
Якість дорожнього покриття.
Фактор грунтів.
Вітер.
Тиск в шинах і малюнок протектора.
Технічні фактори: тертя в різних частинах механізму і т.п.

Яка комфортна швидкість на велосипеді?

У місті комфортною швидкістю на велосипеді вважається близько 15-20 км / ч
На шосе комфортна швидкість велосипеда є близько 25-30 км / ч
Під гірку можна комфортно їхати на швидкості 40-50 км / год

Яка оптимальна швидкість на велосипеді?

Звичайно все залежить від фізичного стану велосипедиста, а так само від класу велосипеда. На сьогоднішній день оптимальною швидкістю для велосипеда вважається близько 15-20 км / ч

Який рекорд швидкості на велосипеді?

Новий світовий рекорд швидкості на велосипеді, 295,6 кілометра на годину, встановила американка Денис Мюллер-Кореньок (Denise Mueller-Korenek).

Яка максимальна швидкість звичайного велосипеда?

На звичайному велосипеді не особливо тренована людина розвиває максимальну швидкість 30-35 км / год, а гонщики, на спеціальних велосипедах, в гонці за лідером, наприклад, мотоциклістом, розвивають швидкість і більше 100 км / год. На змаганнях до 50 км на годину доходить.

 

Reply