ДЕ ЗБЕРІГАТИ ВЕЛОСИПЕД

де зберігати велосипед

Для жителів міста — любителів вело прогулянок, гостро стоїть питання про те, де зберігати велосипед? У квартирі складно, оскільки в сезон потрібно буде мити колеса після кожного виїзду, щоб не бруднити підлогу. На сходовій клітці зберігання велосипеда небезпечно, оскільки серед добропорядних сусідів може з’явитися любитель легкої наживи. Краще зняти гараж, щоб залишати в ньому байк, що не переживаючи за його збереження.

Ще один варіант — звернутися в керуючу компанію і попросити дублікат ключа від підвального приміщення. Але це теж не кращий вихід, так як стан підвалів в наших будинках залишає бажати кращого, а підвищена вологість може завдати серйозної шкоди вашому залізному коню. Якщо перераховані варіанти вам не підходять і зберігання велосипеда в квартирі є єдиним можливим виходом, розберемося, як зробити це правильно, тобто без шкоди комфорту домашніх.

Зберігання велосипедів в квартирі

де зберігати велосипед

Будь-який велосипед — перш за все, транспортний засіб, що займає місце. Щоб його зберігання Герасимчука причиною конфліктів в сім’ї і не заважало домашнім, потрібно використовувати спеціальні пристосування.

Існує безліч варіантів стелажів: від стильних настінних кріплень, до окремо розташованих стійок і до стельових конструкцій, всі вони мають різні характеристики і вимоги до монтажу. Але призначення у них спільне — підтримка байка з максимальною безпекою, щоб не пошкодити перемикач, спиці або вилку (або поранити маленьку дитину або тварину).

де зберігати велосипед

Підставки — популярний варіант для вертикального зберігання велосипеда. Підлогові конструкції схожі на звичайну стійку. В основному це довгий металевий стрижень з вертикальними планками, призначений тільки для одного байка, а не для зв’язки. Вони підходять для просторих будинків або квартир, а також гаражів, де багато вільного місця. На такі підставки просто встановлюється переднє колесо транспортного засобу, після чого фіксується.

F- подібні стійки — конструкції схожі на звичайні вішалки. Підходять для гаражів або приміщень, де міцності стін не дозволяють встановити інші види стійок. Найчастіше розраховані на кілька велосипедів. Їх легко переміщати і перевозити, оскільки стійки мають полегшену конструкцію.

де зберігати велосипед

Настінні кріплення — підходять для приміщень з обмеженим простором. Це універсальні стійки, які мають різну конструкцію: простий гак, гачок і піднос, петлі або горизонтальні настінні кріплення. Є багато дизайнерських варіантів для художнього оформлення в квартирі. Вони дозволяють фіксувати транспортний засіб вертикально на одному колесі — таким чином можна вибудовувати в ряд кілька байків, або горизонтально на верхній трубі.

де зберігати велосипед

Стельові кріплення — відмінний варіант для гаражних приміщень при зберіганні декількох велосипедів. Легко настроюються стелажі займають простір, який у верхній частині кімнати, тому є раціональним рішенням. Єдина реальна проблема — велика маса транспортного засобу або занадто висока стеля. Однак, якщо таку стійку використовувати для зберігання в міжсезоння, то і перераховані проблеми не є такими — можна зміцнити стелаж або підставити драбину, щоб зафіксувати ТЗ.

Лоджія і балкон: правила консервації велобайків

де зберігати велосипед

Якщо у вас є балкон, ви можете зберігати велосипед там. Багато наших співвітчизників впевнені, що це взагалі єдине місце в квартирі, куди можна прибирати непотрібні речі. Добре, якщо лоджія засклена, але якщо немає, зберігання велосипеда на балконі вимагає дотримання певних вимог безпеки:

  1. Використовуйте чохол, щоб захистити транспорт від негоди.
  2. Заблокуйте колеса, якщо байк легко дістати.
  3. Перед розміщенням на зберігання в міжсезоння звільніть троси і змастіть деталі маслом.

Для зберігання велосипеда на балконі, варіантів кріплення кілька: підвісити його до стелі в положенні лежачи на спеціальних кронштейнах (можна купити в веломагазині) або кріплення на стіні вертикально. Балкон, як правило, захищений від крадіжки. Однак, якщо ваша квартира на першому поверсі, відсутність скління і решіток може залучити зловмисників — не забудьте про це.

Умови зберігання велосипедів

де зберігати велосипед

Вибір правильного рішення залежить від доступного простору: гараж, будинок, квартира. У кожного є свої варіанти і пристосування — зазвичай стійки, які дозволяють зберігати велосипед вертикально, перпендикулярні стіні. Такі підставки займають найменше місця. Настінні кріплення дозволяють зберігати велосипед на стіні. Ці рішення підходять для жителів квартир. Більш високі окремо стоять стійки — гарне рішення для тимчасового або постійного зберігання декількох велосипедів.

Однак при виборі варіанту не забудьте врахувати вільний простір, необхідне для переміщення велосипеда або відкриття дверей. У деяких кронштейнів є елементи, які дозволяють складати конструкцію, коли вона не використовується — це дуже зручно для тісних приміщень. Також зверніть увагу на такі параметри:

  1. Вага. Якщо ви зберігаєте велобайк в квартирі або будинку і хочете встановити стійку, візьміть до уваги вагу транспорту і міцності стіни, щоб він не впав через власну маси.
  2. Безпека. Чи буде велосипед зберігатися в місці, доступному для інших людей? Деякі засоби для кріплення поставляються з замком для додаткової безпеки для зберігання в умовах, що створюють потенційну загрозу крадіжки.
  3. Захист поверхонь. При зберіганні в квартирі необхідно передбачити додатковий захист стін і стелі. Є спеціальні стелажі, оснащені невеликими пластиковими елементами для розміщення обох коліс, щоб шини не торкалися поверхні. Або підставки з широкими пластинами під точками дотику коліс.
  4. Розмір колеса. Переконайтеся, що передбачувана стійка підійде для конкретної моделі байка. Якщо хочете зберігати гірську модель на підлоги підставці, двічі перевірте, щоб колісні колодязі в стійці відповідали ширині шини. Даний параметр застосовується до всіх стійок, де колеса використовуються в якості опори, включаючи настінні і підлогові моделі.

Якщо ви не знаєте, як розмістити велосипед в маленькій квартирі, можливо доречніше буде зробити це в гаражі.

Консервація велобайка в гаражі

де зберігати велосипед

Відмінний варіант консервації — зберігання велосипедів в гаражі. Прекрасне рішення для транспортного засобу, але не для його власника. Якщо кооператив знаходиться далеко від будинку, такий спосіб підійде для постійного, а не тимчасового розміщення. Якщо потрібно буде кудись терміново поїхати, а єдиним транспортом є байк, дістатися до нього швидко буде проблематично.

Що стосується питання про те, як правильно зберігати велосипед взимку в гаражі, відповідь на нього простий: також, як на балконі. Тобто, необхідно подбати про те, щоб транспорт не пошкодився через умови утримання — підвищена вологість і низька температура можуть спровокувати передчасний знос комплектуючих і деталей.

 

Reply