ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

https://bike-rampage.ru/wp-content/uploads/Girls-post-training.jpg

Велосипедний спорт — вибір для тих, хто хоче з користю проводити час і мати красиву фігуру. Тривалі велопрогулянки впливають в цілому на весь організм. Але основне навантаження йде на стегна і сідниці. Проїхавши 5-7 км, ви відчуєте це. Велосипед дозволяє не тільки позбутися від зайвої ваги, але і запобігти появі «апельсинової кірки» в області стегон. Крім того, дуже продуктивно починають працювати легені, які насичуються киснем. Немає сенсу відмовляти собі в цьому приємному і дуже корисному занятті, адже знаючи, що дає їзда на велосипеді для фігури, чітко розумієш, яку радість даруєш своєму організму.

Загальна користь велотренувань

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Основа будь-якого тренування — поступове підвищення фізичної витривалості. Велосипед справляється з цим завданням чудово. Інструктори з фітнесу рекомендують велотренування як прекрасну аеробне навантаження. В середньому за 1-1,5 години катання можна спалити до 400-450 ккал енергії, при цьому отримуючи задоволення від свіжого повітря, спілкування з природою і споглядання нових місць.

Для велосипедиста важливо спалювати зайвий жир не тільки за рахунок фізичних зусиль, але і в результаті поліпшення енергообміну, якому теж сприяє їзда на Велобайк.

Організм отримує різнобічну навантаження: як циклічну (м’язи ніг при обертанні педалей), так і статичну (шия, руки, плечі). Активно задіє всі групи м’язів.

Крім користі для фігури велосипед допомагає позбутися від ряду захворювань серцево-судинної системи (увага: серйозні хвороби серця і судин мають протипоказання для занять велосипедним спортом, вирішувати питання про можливість тренувань потрібно з лікарем!), Вегето-судинної дистонії, безсоння, неврозів, синдрому хронічної втоми.

Кому їзда на велосипеді протипоказана?

Для людини, яка страждає хронічними захворюваннями, будь-які фізичні навантаження показані тільки, якщо є дозвіл лікаря. Їзда на велосипеді — не виняток. Заняття велоспортом протипоказані:

 • при хронічній серцевій недостатності, порушеннях серцевого ритму, ішемічної хвороби третьої-четвертої стадії, важкої гіпертонії і гіпертензії;
 • при будь-яких захворюваннях хребта;
 • при важкому остеопорозі, деяких формах грижі міжхребцевих дисків;
 • в разі появи пухлини головного мозку;
 • страждають епілепсією;
 • при вестибулярних порушеннях.

Які м’язи працюють при їзді на велосипеді?

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

У той час, поки ви крутите педалі велосипеда:

 • Добре розвиваються м’язи ніг, постійно функціонують чотириглаві м’язи стегна (квадрицепси), біцепси, литкові м’язи. Чи включаються в роботу підколінні сухожилля і з згинач стегна. Головне навантаження припадає на чотириглавий м’яз.
 • Зміцнюються сідниці. Сідничні м’язи задіяні разом з квадрицепсами, включаються в роботу при збереженні рівноваги.
 • Зміцнюється черевний прес. Черевні м’язи включаються в роботу, щоб утримувати тулуб велосипедиста в правильному положенні.
 • При повороті і утриманні керма функціонують м’язи плечового пояса, напружуються руки.

Скільки калорій спалюється при їзді на велосипеді

Так, наприклад, якщо брати за основу відстань, пішохід за годину може пройти 5-6 км, а велосипедист проїде по рівній дорозі подібний відрізок шляху за 25-30 хвилин і витратить набагато менше калорій. Якщо брати за основу час, то за годину їзди велосипедист може витратити більше калорій, ніж пішохід, а може і менше, адже дорога іноді може йти під ухил. Навіть якщо дорога абсолютно рівна, то велосипедист сидить, а пішохід йде.
Але немає лиха без добра. Спалювання калорій на велосипеді носить «довгограючий характер». Починається повільно, але триває через кілька годин після закінчення прогулянки.

Деякі цифри про спалювання калорій при велосипедних поїздках

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Кількість спалених калорій залежить від ваги займається, швидкості і часу. Так само слід стежити за пульсом, щоб він знаходився в проміжку між 120 і 145 ударів. В середньому можна відштовхуватися від таких результатів за 1 годину тренування:

 • При спокійному катанні (10-15 км / ч) — можна спалити 200 калорій.
 • При середньому навантаженні (20 км / ч) — можна спалити 300 калорій.
 • При інтенсивному тренуванні (30 км / ч) — можна спалити 400 калорій.
 • При інтервального тренування (чергування 2 хвилини — 35 км / год, 3 хвилини — 15 км / ч) — можна спалити 600 калорій

Про онлайн-калькуляторах спалювання калорій

Спочатку потрібно дізнатися, скільки енергії на добу ви повинні отримувати.

Трохи про фізіологію спалювання жиру

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Ваші тренування будуть успішними лише тоді, коли ви застосуєте на практиці таку інформацію. Викладаємо її гранично коротко і точно:

 • Метою тренувань є зменшення жирових запасів в жировій тканині.
 • Протягом перших 30-50 хвилин не чекайте ніякого ефекту, так як організм «кидає в бій» енергію, отриману з більш «швидко працює» акумулятора — згорає запас тваринного крохмалю глікогену в печінці.
 • Тільки через 50-60 хвилин починає «повільно і неохоче» розщеплюватися жир. Але жир є дуже енергоємним. Кожен грам жиру дає 9 кілокалорій тепла.

Приклад розрахунку: ваша вага становить 120 кг при зрості 192 см і віком 40 років. Це означає, що ідеальна вага становить 90 кг, а надлишок — 30 кг, або 30000 грамів. Тобто потрібно спалити 30000 х 9 = 270 тисяч кілокалорій тепла.

З огляду на, що при помірній поїздці в прогулянковому темпі витрачається 270 ккал для ваги 70 кг і близько 350 ккал для ваги 120 кг за годину, то при двогодинний прогулянці витрачається 700 ккал. Таких прогулянок має бути (270000/700 = 385) Отже, 385 двогодинних неквапливих прогулянок дозволить вам скинути 30 кг ваги.

Звичайно, якщо цілодобово кататися на велосипеді без сну, їжі і зупинок, то це кількість жиру «згорить» за 30 діб.

Це станеться за умови, що ви почнете харчуватися помірно, і відкладень жиру більше не буде відбуватися, а енергетична цінність добового раціону буде йти в «нуль». Після таких поїздок потрібно не накидатися на висококалорійну їжу, а задовольнятися овочами, фруктами, сірими кашами і зеленню.

Інший варіант витрати цього ж кількості енергії: 96 днів велопоходу з восьмигодинним пробігом протягом дня.

Щоб підкреслити масштаби цієї кількості енергії, згадаємо фізичний зміст калорії: 1 калорія піднімає температуру 1 грама води на 1 градус Цельсія за 1 секунду. А одна кілокалорія — 1 кілограм води.

Цим кількістю енергії можна 3000 літрів талого льоду перетворити в окріп.  Ця кількість води розміститься в кубі з розміром сторін близько 1,5 метрів.

Які умови для ідеального спалювання калорій при велосипедних тренуваннях?

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ Evening Bike Commute

 • При виборі байка для «спалювання калорій» потрібно враховувати свій темперамент і стиль катання. Якщо ви віддаєте перевагу пересування по шосе з хорошим покриттям, то вам потрібно відразу розраховувати на тривалі тренування, так як при їзді на велосипеді таким стилем різноманітності в навантаженні на м’язи буде менше, ніж в разі маунтинбайку або гірського велосипеда. Він дозволить мчати по лісовими стежками, з силою «злітати» на круті підйоми і, що особливо цінно, стоячи «вкручувати» педалі при підйомі на гірки. Така зміна поз, режимів роботи, дихання і вражень буде вести до зміни кровопостачання м’язів  і режимів тренування. Але, в будь-якому випадку, велосипед повинен бути багатошвидкісним.
 • Кращі умови для схуднення при катанні на велосипеді — пересічена місцевість і різні форми рельєфу. Одноманітна їзда по шосе скоро призведе до адаптації організму, який буде «хитрувати», мінімізуючи витрати енергії.
 • Чим більше ваша вага, тим швидше він буде знижуватися в перші тижні занять.
 • Те ж саме можна сказати про вагу велосипеда. Але в будь-якому випадку легкий байк дозволяє з великою зручністю долати більш складні траси. В крайньому випадку, можна в рюкзак покласти пару цеглин, і ви знову будете витрачати більше енергії.
 • Дуже гарні будуть поїздки з приятелями, при цьому з’являється азарт і прагнення періодично їхати «наввипередки». Така зміна темпу сприятливо позначається на схудненні, спалюється калорій при цьому більше, ніж при індивідуальних поїздках.
 • Важливо дотримуватися в дорозі питний режим. Неправильно, якщо ви берете з собою в дорогу дві пляшки мінералки і напиваєтеся від душі. Правильно буде, взявши чисту воду з лимонним соком, спочатку потримати її в роті, а потім зробити кілька повільних маленьких ковтків. Тільки тоді буде стимулюватися розщеплення жирів і засвоєння води з них. Також важливо утримуватися від рясного пиття після повернення додому.

На закінчення хочеться сказати: ніщо так не сприяє схудненню із застосуванням велосипеда, як багатоденні групові велосипедні походи з режимом пересування 60 — 90 км \ добу. Тут є і взаємовиручка, і спільні цілі, і інтереси. Приєднуйтесь до велотуристам і будьте здорові!

Який стиль їзди більше сприяє витраті калорій

Для активного схуднення на велосипеді можна крутити педалі по 2 години, а можна задіяти інтервальний спосіб тренування. Він дозволяє спалювати максимальний обсяг калорій при найменших витратах часу. Такий тип занять можливий тільки для тих велосипедистів, які мають вже хорошу фізичну підготовку і здатні інтенсивно крутити педалі тривалістю 1,5-2 години.

При інтервального тренування на велосипеді потрібно займатися всього 30 хв. У цей час слід чергувати спокійній їзді на протяг 2х хв і активне обертання педалей протягом 30 сек. Потім дані інтервали повторюються.

Велосипедні тренажери — користь і критерії вибору

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Велика перевага велосипедних тренажерів в тому, що можна тренуватися цілий рік і при будь-якій погоді. На велотренажері може займатися людина, яка не вміє кататися на велосипеді. Не потрібно вчитися тримати рівновагу і управляти кермом.

Велотренажер відноситься до групи кардіотренажерів, які на відміну від силових, надають більш м’який вплив на органи і м’язи. Регулярні заняття на велотренажері допомагають:

 • поліпшити загальний функціональний стан організму;
 • підвищити життєвий тонус, витривалість і імунітет, запобігти хронічні хвороби, позбутися стресу;
 • нормалізувати роботу органів дихання, поліпшити циркуляцію крові, зміцнити серцево-судинну систему, м’язи, кістки і суглоби;
 • підтримувати фізичну форму, позбавитися від зайвої ваги і задишки, сформувати красиву фігуру, особливо інтенсивно спалюються жирові відкладення на стегнах, зміцнюються сідниці і м’язи ніг.

Сьогодні велотренажери доступні всім. Можна займатися в спортивному центрі під керівництвом інструктора, можна купити персональний агрегат і тренуватися вдома. За допомогою спеціальних приладів здійснюється контроль за станом організму в процесі тренування. Пульсометр дозволяє стежити за пульсом, можна стежити за витратою калорій. Сучасні велотренажери надають можливість регулювати навантаження і вибирати програму тренування:

 • імітація підйому в гору допомагає зміцнити м’язи;
 • їзда по горизонтальній поверхні розвиває витривалість.

Вертикальний велотренажер ідеально імітує їзду на велосипеді. Конструкція дозволяє виконувати прискорення з відривом від сидіння, яке регулюється по висоті. Тренуючись на горизонтальному тренажері, людина крутить педалі, вільно розташувавшись в спеціальному кріслі. Хребет не навантажується, навантаження спрямовані на ноги. Щоб отримати хороший ефект, займатися слід регулярно. Людям, непідготовленим фізично, краще починати з 15-ти хвилинних тренувань по3-4 рази в тиждень. Надалі час занять збільшують до 40-60 хвилин.

Хворобу легше запобігти, ніж вилікувати!

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Ще одна поширена жіноче захворювання, профілактику якого можна зробити за допомогою простих велопрогулянок — це вегетосудинна дистонія. Симптомами захворювання є часті непритомності, потемніння в очах при різкому підйомі, пітливість долонь, прискорений пульс і поколювання в грудях. У цьому випадку ефективним засобом боротьби з недугою стане велосипед!

Якщо ви вже давно не займалися спортом, то не можна відразу давати вашому тілу більше навантаження. Перед тим, як починати активні велотренування, необхідно попередньо підготувати своє тіло. За кілька тижнів до передбачуваних стартів на велосипеді почніть з того, що кожного ранку станете робити ранкову гімнастику, приділивши при цьому особливо пильну увагу м’язам спини і ніг. Дуже корисно буде виконувати обертальний рух з піднятими ногами під назвою «велосипед».

Якщо крім профілактики, ви ще переслідуєте мету схуднути за допомогою велосипеда, то, швидше за все вам доведеться займатися щодня. Під час катання на велосипеді згорає дуже велика кількість калорій, так що велосипед є відмінним засобом до схуднення. Для того щоб отримати гарну й підтягнуту фігуру достатньо всього лише 45 хвилин в день їзди на велосипеді. Не можна тренуватися на порожній а також на повний шлунок. Для кращого ефекту схуднення їжа повинна бути при цьому низькокалорійної.

Корекція жіночої фігури

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Велотренування ідеально підходять прекрасним жінкам за рядом параметрів:

 • Вони дозволяють самостійно регулювати навантаження залежно від фізичної форми і стану здоров’я жінки;
 • Навантаження наростає плавно і поступово, залишаючи організму час звикнути до нових вправ;
 • Одночасно велопрогулянки представляють собою кардиотренировки, що допомагає виробити техніку правильного дихання, необхідну як в повсякденному житті, так і в найважливішому жіночу справу — пологах.
 • Дозволяють скорегувати фігуру м’яко, без втрати контурів жіночності.

Що стосується корекції фігури, то їзда на велосипеді активізує м’язи, робота яких впливає на все її найпроблемніші зони:

 • «Пухкі» повні ноги;
 • стегна і сідниці;
 • відвислий живіт;
 • в’ялі руки.

Постійне тренування литкових м’язів робить жіночі ніжки підтягнутими і накачаними, «підбирає» проблемні сідниці і допомагає вирішити проблеми з целлюлитной кіркою. За статистикою, від впливу постійних велосипедних навантажень целюліт 1-2 стадії повністю зникає в 90% випадків. М’язи черевного преса зміцнюються і допомагають розправитися з ненависними жировими складочками на животі і боках. А некрасиві потовщення рук вище ліктя зникають за рахунок постійного тренування біцепсів і трицепсів.

Разом з тренуванням м’язів відбувається активне вивільнення енергії, «що включає» механізми спалювання жирових відкладень. Само по собі воно може привести до втрати 7 кг зайвої ваги в рік. А при дотриманні спеціальної дієти цей результат можна поліпшити в 1,5 рази!

Як їздити на велосипеді, щоб схуднути?

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Тренування велосипедистів проходять на свіжому повітрі і в будь-яку погоду, а це сприяє зміцненню імунітету і поліпшенню здоров’я в цілому. Щоб зрозуміти, як схуднути на велосипеді, потрібно знати, як саме він впливає на організм:

 • це тренування для всього тіла;
 • можливість надати фігурі бажаний вид;
 • заняття підвищують імунітет і зміцнюють здоров’я;
 • поліпшується постава і координація рухів;
 • заняття позитивно впливають на серцево-судинну і дихальну системи;
 • ефективне зниження проявів целюліту;
 • прискорюється метаболізм і підвищуються витрати енергії в усьому організмі;
 • м’язи стають рельєфними, пружними і красивими;
 • клітини збагачуються киснем;
 • зовнішність і самопочуття поліпшуються.

Щоб велосипед приносив максимальну користь для фігури, потрібно вибрати таку модель, у якій рама буде на 10 см нижче талії. У цьому випадку розподіл навантаження на тіло буде рівномірним.

Колеса повинні бути не дуже великими, інакше навантаження буде мінімальною, а ефективність тренування знизиться. Тому краще вибрати вузькі колеса з металевим ободом.

Оптимальна швидкість руху для схуднення — 15-20 км / год. При такій швидкості ваш пульс повинен становити 120-150 ударів в хвилину. В середині тренування можна зупинитися і перевірити показник пульсу. Важливо, щоб він не виходив за межі 150 ударів в хвилину. Якщо це відбувається, значить поточна навантаження поки не для вас.

Доцільно їздити на велосипеді ввечері, коли спадає спека і можна спокійно зайнятися улюбленою справою. Катаючись на велосипеді при високій температурі, ви швидше втомитеся і при цьому не виконаєте заплановану навантаження. Займаючись з ранку, можна перевтомлюватися і протягом дня відчувати себе мляво. Тому найкращий час для велотренувань — вечір (после 19:00).

Прискорення (циклічність) дозволять підвищити ефективність. Основну частину тренування можна їхати на комфортної для вас швидкості. Але під кінець потрібно дати організму подвійне навантаження, збільшивши швидкість на максимум. На межі можливостей слід їхати в межах 1-2 хвилин. Таке навантаження задіє практично всі м’язи. Принцип навантаження такий: крутимо педалі на максимальній швидкості 30 секунд, далі повертаємося на комфортну швидкість і їдемо 2 хвилини. Повторюємо ці 2 етапи 3-5 разів. Така інтервальна тренування дозволяє задіяти максимум енергії, яка споживається в основному з жирових запасів.

Пересічена місцевість дозволяє посилювати навантаження. Їзда по рівній трасі без перешкод — стандартна тренування, а нерівності та перешкоди задіють більше зусиль. Для підготовлених користувачів можна перейти до наступного етапу — гірський велосипед. В цьому випадку навантаження буде ще вище. Спалюється близько 600-700 ккал на годину. Маунтінбайкінг розвивається величезними темпами серед чоловіків і жінок.

Правила занять на велосипеді з метою зниження ваги тіла:

 1. Правильна поза. Це запорука максимального ефекту від тренування для фігури. При неправильної посадці користь буде мінімальна. Корпус розташовується паралельно землі, для чого кермо велосипеда опустіть нижче, а сидіння — вище. Ноги при русі повністю випрямляйте. У правильній позиції робота сідниць, спини, живота і кінцівок відбувається на межі можливостей.
 2. Правильний велосипед. Транспортний засіб з коробкою передач і датчиками фізичного стану наїзника, дозволяє знати і регулювати параметри велоподорожі. Частота серцевих скорочень і пульсу буде під контролем.
 3. Правильна навантаження. Тривалі круті спуски і підйоми — це для велогонщиків з досвідом. Щоб фігура стала красивою і підтягнутою, поступово нарощуйте темп, швидкість і силу занять. Прагніть до руху в межах 15-25 км / год: в такому темпі м’язи працюють, а калорії згоряють. Регулярність і якість тренувань — це гарантія успіху в схудненні.
 4. Правильний час. Багатьох цікавить, скільки їздити на велосипеді, щоб схуднути. Для початку вистачить трьох разів на тиждень по півгодини, далі — виїжджати на корисну прогулянку по 20-40 хвилин щодня. Коли організм адаптується, кататися можна до двох годин на день.

Скільки потрібно їздити, щоб підтримувати фігуру в тонусі?

Їзда на велосипеді відноситься до менш енерговитратним видів спорту, ніж пробіжка або аеробіка, тому їздити можна довго. Оптимальний час — 1-2 години в день. М’язи навантажуються рівномірно, стаючи винослівей. Займатися велоспортом можна щодня. Починати варто з 15-30 хвилин, додаючи кожен день ще по 10-20 хвилин. Якщо на наступний день після катання сильно болять м’язи і суглоби, на час потрібно припинити тренування, і дати можливість м’язам відновитися.

Поради для схуднення на велосипеді

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Порада №1 — поїжте перед тренуванням

Здоровий і повноцінний сніданок покращує метаболізм. Тому, якщо ви почали тренування на голодний шлунок, то ваш організм, через те, що він не отримав необхідний запас енергії, буде зберігати жировий запас, а не спалювати. Голодний організм намагається утримувати всі необхідні ресурси, які можуть знадобитися в більш екстремальних ситуаціях, і запас жирових клітин не виняток.

Порада №2 — вибір одягу

Досить велика кількість людей впевнені в тому, що якщо вони одягнуть теплий одяг, то тим самим зможуть прискорити метаболізм і, отже, швидше схуднуть. Цей міф з’явився з-за показників ваг, які показують зменшення маси тіла після тренування. Звичайно, одяг сприяє зниженню ваги, але втрата маси відбувається не через спалювання жирових відкладень, а через зневоднення. Для велосипедиста зневоднення дуже небезпечно. Тому зніміть ваші теплі речі, так ви зможете не тільки більше проїхати, але швидше схуднути.

Порада №3 — будьте обережні з глютеном

Число людей, які помічають за собою неприємні симптоми від надмірного вживання глютену, стає все більше. Людям, у яких непереносимість клейковини, складно засвоювати злакові продукти. До того ж вони відчувають постійне відчуття дискомфорту і швидко втомлюються. У разі якщо у вас з’явилися схожі симптоми після споживання злакових продуктів, то краще переходите на таку їжу як банани, картопля, апельсини і так далі.

Порада №4 — не вживайте добавки для схуднення

Маркетологи кажуть, що такі харчові добавки сприяють швидкому зниженню ваги, але, як правило, це відбувається не через спалювання жиру, а за рахунок того, що з організму виводяться різні речовини, в тому числі і корисні. Таким способом втрата у вазі спричинить за собою втрату необхідного запасу жиру і життєво важливих мінералів, що в подальшому позначиться не тільки на вашій продуктивності, але і на здоров’я в цілому.

Порада №5 — вживайте овочі та пісне м’ясо

Для того, щоб бути відмінним велосипедистом необхідно в якості основного раціону вживати овочі і м’ясо курки і риби. Намагайтеся отримувати всі потрібні вітаміни і білки з їжі, а не з харчових добавок. Насичуючи свій організм всіма корисними речовинами, ви тим самим забезпечуєте собі гарне самопочуття. Правильне харчування не тільки дозволить вам більше проїжджати і спалювати жир, але і позбавить від звички їсти фаст-фудную їжу.

Порада №6 — частіше їжте під час їзди

Зазвичай новачки в велоспорті пропускають прийом їжі під час тривалих тренувань, тому що не звикли їсти під час їзди. Але невеликий перекус сприяє збільшенню продуктивності на трасі і захищає від переїдання. Управління почуттям голоду на перших етапах дуже допомагає і не дає відчувати бажання багато з’їсти після тренування.

Порада №7 — обмежте свої пропорції харчування

Бажаючи правильно харчуватися, багато хто відмовляється від улюблених страв і продуктів, так як вони шкідливі організму. Якщо повністю себе заборонити вживати, наприклад шоколад, то скоріше за все це призведе до зриву, і як наслідок — об’їдання. Краще вживайте улюблені продукти в обмежених кількостях. Цілком нормально хотіти з’їсти плитку шоколаду після тривалого заїзду, і ви маєте повне право себе нагородити за виконану працю.

Порада №8 — зберігайте сили для фінішного ривка

Дослідження показують, що інтенсивне споживання кисню після тренування стимулює спалювання жиру. Тому в кінці довгого шляху зробіть один або кілька сильних ривків. Це дозволить активізувати процес спалювання жирових запасів по закінченню заїзду ще більше.

Переваги велоспорту для чоловіків

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Красива чоловіча фігура передбачає накачаний прес, потужний торс, добре розвинені руки і плечі, накачані сідниці, тобто працювати на результат повинні все ті ж групи м’язів, про які було сказано вище.

Вплив велосипедних навантажень на чоловічий організм таке велике, що з часом вони стають однією з нагальних його потреб.

Крім незаперечних переваг по спалюванню жиру велоспорт допомагає чоловікам постійно підтримувати організм в тонусі, позбавляє від проблем в статевій сфері, є відмінною профілактикою аденоми простати.

Велокроссінг допомагає молодим і зрілим людям підтримувати себе в прекрасному психоемоційному стані. Про це не прийнято говорити широко, але сформований стереотип «чоловіки не плачуть» планомірно заганяє в стреси і депресії мільйони представників сильної половини людства. Під час велопрогулянок відбувається перемикання, коли свідомість перестає фокусуватися на насущні проблеми, вивільняє агресію і будь-яку іншу негативну енергію, дає творчі сили.

Як краще тренуватися

Для поліпшення фігури і схуднення підійде не всякий велосипед, чи не будь-який час доби.

 • вибирайте для тренувань велобайк з не дуже великими колесами, інакше вони скоротять ваші енерговитрати;
 • поступово збільшуйте інтервали тренувань: в перший раз достатньо 15 хвилин, потім можна кожен день додавати по 15 хвилин, поки загальна тривалість прогулянки ні досягне 2-х годин;
 • починайте тренування з спокійного катання, завершуйте їх в швидкому темпі з посиленням навантаження;
 • влітку намагайтеся їздити на велосипеді після 19 години вечора, коли сонце знижує свою активність або вибирайте для прогулянок тінисті ділянки шляху;
 • не забудьте взяти з собою велосипедну флягу з підсолодженою водою для заповнення водно-сольового балансу;
 • не варто тренуватися на повний шлунок, почекайте 2-3 години, дайте організму справитися з переварюванням їжі;
 • після того, як освоїте Сітібайки, перебирайтеся на гірський велосипед: він дасть вам додаткові навантаження і нові можливості.

Запобіжні заходи

Однак, сідаючи за кермо велосипеда, потрібно пам’ятати про правила безпеки, адже падіння з велосипеда з будь-якої висоти може привести до серйозної травми. Будьте гранично обережні і уважні на дорозі і, особливо на вулицях із жвавим рухом!

В обов’язковому порядку перевіряйте велосипед: добре чи ні, працює гальмо, накачані чи шини велосипеда, чи добре закручені болти і гайки, що не провисає чи ланцюг. Пам’ятайте: від технічної справності велосипеда залежить життя!

Поради та рекомендації

ЯК ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ ВПЛИВАЄ НА ФІГУРУ

Регулярність і інтенсивність тренувань — ось два золотих правила схуднення за допомогою велосипеда. Одне заняття триває від півгодини до години, в тиждень рекомендується виїжджати на велосипеді 3-4 рази. Через місяць-півтора, коли інтенсивність тренувань стане звичною, ускладнюйте спортивну програму.

Для цього існує два результативних способу:

 1. Тренування інтервалами. На велосипеді можна схуднути зі зміною дороги, чергуючи поїздки по різних покриттях. Катаючись по рівномірної дорозі, ви досягнете аеробного навантаження, яка дозволяє масі тіла знижуватися. Подолання гір і височин зміцнять мускулатуру ніг, навантажать спину і живіт. Для отримання найкращого результату час занять доведіть до півтора-двох годин.
 2. Спринт на короткі дистанції. Для такого тренування необхідна територія з пересіченим ландшафтом, що включає пагорби і гірки. Перші 10 хвилин рух йде по рівній однорідної поверхні, в наступні 2-3 хвилини відбувається підвищення навантаження з підйомом на педалях. Подальші 2 хвилини навантаження повинна бути знижена, після цього йде 5-7 хвилин інтенсивної роботи ногами — крутити педалі часто і з зусиллям. Далі 7 хвилин відпочинку — рівна дорога, після чого 3-5 хвилинний підйом в гору і знову відпочинок протягом 2 хвилин. Протягом — прискорено тиснути на педалі, а в наступні 2 хвилини відпочивати, спокійно прокручуючи їх. Завершує заїзд п’ятихвилинна їзда по рівній поверхні з відновленням дихання і сил.

Щоб досягти користі велосипеда для фігури до початку тренування проведіть розминку верхніх і нижніх груп м’язів. По завершенню тренувального процесу обов’язкова нетривала розтяжка, яка захистить м’язи від болю і поліпшить еластичність мускулатури. Не забувайте, що самий кращий тренування та, що проходить з задоволенням.

Мати прекрасну фігуру завжди приємно, а хвацько гарцювати на «залізному коні», демонструючи всі його достоїнства, ще приємніше. Так що вперед, до нових звершень!

 

Reply